Theraflu Forte Yorumlar 2023

Theraflu Forte Yorumları Nedir? Soğuk algınlığı ve grip mevsimlerinde her birimiz daha fazla direnç ararız.

Theraflu Forte Yorumlar

İşte bu noktada Theraflu Forte, sıkça tercih edilen bir ilaçtır. Bu içerikte, Theraflu Forte yorumlar ve etkilerini inceleyeceğiz.

Theraflu Forte Yorumlar
Theraflu Forte Yorumlar

Theraflu Forte Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Theraflu Forte, grip ve soğuk algınlığı semptomlarını hafifletmeye yardımcı olan bir ilaçtır. İçeriğindeki etken maddeler ağrıları hafifletmek, ateşi düşürmek ve burun tıkanıklığını açmak gibi farklı tedavileri hedefler.

650 mg parasetamol, 10 mg fenilefrin hidroklorür ve 4 mg klorfeniramin maleat içeren Theraflu Forte’nin yaygın kullanımı grip ve soğuk algınlığı sorunlarının tedavisidir. Ayrıca ateş, baş ağrısı, kas ağrısı ve bu sorunlara bağlı burun akıntısı gibi semptomların tedavisinde de kullanılır.

Theraflu Forte, doktor önerisi olmadan kullanılmamalıdır. Genellikle bir bardak sıcak suya bir poşet eklenerek içilir. Günde 2 poşetten fazla kullanılmamalıdır. İlaç kullanımıyla ilgili detaylı bilgileri ve dozajı bir sağlık profesyoneli ile görüşerek öğrenmek önemlidir.

Theraflu Forte Yorumlar
Theraflu Forte Yorumlar

Theraflu Forte Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlarda olduğu gibi Theraflu Forte’un içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler görülebilir. Sık görülen yan etkileri öğrenmek için Theraflu Forte yorumlar bölümündeki kullanıcı yorumlarını inceleyebilirsiniz. Ciddi yan etkiler şu şekildedir:

 • Ciltte kızarıklık ve kaşıntı gibi alerjik cilt reaksiyonları,
 • Düzensiz veya hızlı kalp atışı,
 • Yüksek tansiyon,
 • Glokoma bağlı bulanık görme ve midriyazis gibi görme sorunları,
 • Trombosit ve beyaz kan hücreleri gibi kan bileşenlerinin seviyelerindeki değişiklikler,
 • Dizüri (idrar yaparken ağrı) ve idrar yapmada zorluk,
 • Kızarıklık, kaşıntı, kurdeşen,
 • Baş dönmesi,
 • Baş ağrısı,
 • Ağız ve boğaz kuruluğu,
 • Uyku bozukluğu,
 • Kabızlık,
 • İshal,
 • Bulantı ve kusma.
İlgini çekebilir:  En İyi Yatak Yorumları 2023
Theraflu Forte Yorumlar
Theraflu Forte Yorumlar

İlacı kullanırken bu yan etkileri yaşayan kişiler acilen bir sağlık kuruluşuna başvurmalıdır. Ayrıca 2013 yılında Sağlık Bakanlığı, üretim hatası tespit edilmesinin ardından Theraflu Forte’nin o dönemki bir serisini geri toplamıştır. Bu durum nedeniyle ilaçların zararlı olduğu gerekçesiyle yasaklandığına dair birçok haber bulunmaktadır. Ancak bu haberler asılsızdır. Bu ilaç halen eczanelerde doktor reçetesiyle satılmaktadır.

İlacı kullanmadan önce kullanıcı yorumlarını incelemek ilaç hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olabilir. Theraflu Forte yorumlar bölümünü incelemek için kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

hasta olduğumda beni ayağa kaldıran, burnumu sürekli akan hayrat durumundan çıkaran tek ilaç. fakat bununla birlikte bünyeden bünyeye farklı sonuçlar doğurabiliyor. bunu kullandıktan sonra 1 gün uyuyan da biliyorum

dün eczaneye gidip aldığım ilaç. prospektüsünü okuduğumda uyku yaptığı falan yazıyordu ama böyle bir şey beklemiyordum açıkcası. eve geldim, ilacı içtim, yemek sipariş ettim, yemeği ne zaman, nasıl yediğimi hatırlamıyorum. bir ara çöpü de çıkarmış olmalıyım çünkü uyandığımda her yer temizdi. sonra koltukta uyuyakalmışım akşam 7 civarı, 2 gibi uyandım bir tane daha içtim ama boğazım daha iyi gibiydi.

ben bunu hasta olduktan sonra değil de hastalığın ilk belirtileri oluşmaya başladığında önlem olarak içiyorum. yani tabi ki önlem kelimesi pek doğru sayılmaz sanki vitamin misali atıyormuşum bir tane gibi ama öyle zamanlarda eve geldiğimde ilk iş bir tane içip yatıyorum.  uyandığımda kendimi çok daha iyi hissediyorum. yani bir nevi doktorluk, antibiyotiklik olmadan atlatıyorum durumu.

Theraflu Forte Yorumlar 2023

başucu grip ilacım. ben soğuk alginligini çok ağır bir şekilde geçiren biriyim. ne zaman hastalik ben geliyorum dese yatmadan bir tane içiyorum. sabaha kadar bebek gibi uyutuyor zaten. uyandığımda kendimi cok daha iyi hissediyorum

İlgini çekebilir:  Mucomax Kullananların Yorumları - Gerçekten Etkili Mi?

2 gün 12şer saatten uyuttuktan sonra kullanmamaya karar verdiğim ilaç. hani öyle derin uyutuyor ki biraz daha devam etsem hiç uyanmayacakmışım gibi. rüyalar ve kabuslar gırla.

zamanda yolculuk yapmak, andromeda galaksisine yolculuk etmek gibi fantastik olayları yaştabilecek güçte olan ilaç. he bir de soğuk algınlığınıza iyi geliyor ama diğer özelliklerinden aklıma sonra geldi bu özelliği.

2 gün 12şer saatten uyuttuktan sonra kullanmamaya karar verdiğim ilaç. hani öyle derin uyutuyor ki biraz daha devam etsem hiç uyanmayacakmışım gibi. rüyalar ve kabuslar gırla.

beynimi bulandıran bir ilaç. benim boğazımı kurutuyor ve başımin dönmesine sebep oluyor, kullanmadan once daha iyi hissediyordum kesin. bu sebepten kullanmayı bırakacağım.

soğuk algınlığına birebir, harika bir ilaç. onun gibisi dünyaya bir daha zor gelir. hiç unutmuyorum, türkiye’nin avusturya’yı 5-0 yendiği maçtan önce kullandım bu ilacı ve maçın ilk yarısının sonlarına doğru sızmıştım. sabah bir uyandım, maç 5-0 bitmiş

grip ve soguk algınlıgının semptomatik tedavisinde kullanılan ilaç. parasetamol, fenilefrin hidroklorür, klorfeniramin maleat içerisindeki aktif maddelerdir.**içtikten en fazla bir saat sonra mışıl mışıl uyursunuz.

Oyla!
editor yazar

kullananlaryorum.com @ editor Bilim sever, araştırmacı.

Yorum yapın