Terbisil Hap Kullananlar 2023

Terbisil Hap Kullananlar Yorumları Nedir? Ağızdan alınarak kullanım alanı bulan terbisil hap, her tablette 250 mg olacak şekilde terbinafin baza eşdeğer terbinafin hidroklorür etkin maddesini içerir. Bu ürünün muhteviyatında yer alan yardımcı maddeler ise kolloidal slikon dioksit, magnezyum stearat, hidroksipropil metil selüloz, mikrokristalize selüloz ve sodyum nişasta glikolat şeklindedir. Terbisil hap kullananlar için bu hap 14 ve 28 tabletten oluşan blister ambalajlarda sunulur.

Terbisil Hap Kullananlar

Bu tabletler beyaz ya da sarımsı beyaz renkli, yuvarlak, hafif bikonveks tabletler şeklindedir. Terbisil tebletlerin bir yüzü çentikli olup T₂₅ logosu bulunur. Bunun gibi birbirinden farklı özellikleri bünyesinde barındıran bu ilaç, antifungal ajanlar olarak adlandırılan bir ilaç grubuna ait etkin madde içerir.

Terbisil Hap Kullananlar
Terbisil Hap Kullananlar

Terbisil Hap Neden Kullanılır?

Genel olarak bu terbisil tablet, el ve ayak tırnaklarında yer alan mantar enfeksiyonlarının ayrıca derideki maya enfeksiyonlarının kafa derisi ile saçta, kasıklarda ve diğer vücut bölgelerinde ve ayaklarda ortaya çıkan tinea (mantar) (atlet ayağı) enfeksiyonlarının tedavisinde kullanım alanı bulur. Terbisil hap kullananlar tarafından bu ilaç ağız yoluyla alındığı zaman terbinafin enfeksiyon yerinde mantarları öldürecek ya da bu mantarların üremelerini durduracak kadar yüksek düzeylere ulaşır. Bu şekilde oldukça etkili olan bu ilaç, bu gibi rahatsızlıkları olan kimselerin bu ilacı gerektiği şekilde kullanması halinde oldukça rahatlamasına olanak tanır ve bu yönde ortaya çıkan rahatsızlıkların ortadan kalkmasını sağlar.

Terbisil Hap Kullananlar
Terbisil Hap Kullananlar

Terbisil hap, aç veya tok fark etmeksizin kullanım imkânı sunar. Bu yönde kullanım tercihini tamamen hastanın kendisine bırakır ve hasta o anki durumuna göre kendisi için en iyi kararı verir. Terbisil hap kullananlar, doktorun talimatlarına dikkatle uymak zorundadırlar. Bu anlamda önerilen dozu aşmamaları oldukça önemli bir meseleye işaret eder. Hastanın terbisil tablet kullanımı esnasında, terbsil tabletin etkisinin çok güçlü ya da zayıf olduğu yönünde bir izlenimi varsa eğer, vakit kaybetmeden doktoruna veya eczacısına danışması büyük bir önem arz eder. terbisil tablet kullanımında normal doz, günde bir kez olmak üzere 250 miligramlık bir tablettir. Her hastanın bu gibi durumlara dikkat ederek bu hapı kullanması sağlık açısından oldukça gerekli bir durumdur. Terbisil hap kullanan kullanıcı yorumları ise şu şekildedir:

İlgini çekebilir:  Saneloc Kullananlar Yorumları

Karaciğer Enzimlerim Alt, Ast, Biluribin v.b.z. yüksek olması sebebi ile Hap kullanamadım. Sekiz seneden beri Tırnak Mantarı tedavisi için Yapmadığım kalmamıştı. Artık son çare diye Nisan ayında 2022 Terbisil Tablet kullanmaya başladım yaklaşık 100 günde Mantardan tamamen kurtuldum. Herkesin durumuna göre farklı netice olabilir ama benim Karaciğer Enzimlerim de aşırı bozulma olmadı.

Terbisil Hap Kullananlar 2023

Üç aylık bir tedavi süreci olan ayak mantarı ilacıdır. İçinde terbinafin olduğu için dikkatli kullanılması gerekir çünkü karaciğere fazla yükleme yapar. Yan etkileri arasında idrar renginin koyulaşması da vardır. Kan tahlili yapılmadan verilmesi yasaktır.

Mantar tedavisinde kullanılan 250 mg terbinafin hidroklorür içeren tablet. 1 kutuda 28 adet tablet içermektedir. Tırnaklarımdaki mantarın iyileşmemesi sonucu bugün gittiğim cildiye doktoru bu ilacı yazdı. Hastalığın durumuna göre dozaj ayarı yapılıyor. Tedavinin yaklaşık 2-3 ay süreceğini söyledi. İlacı yazmadan önce karaciğer rahatsızlığımın olup olmadığını sordu yani karaciğerinde sıkıntı olanların bu ilacı kullanması sakıncalı. Eczaneden ilacı almaya gittiğim zaman eczacı, ilacın karaciğer enzimlerini çok fazla çalıştırıldığı ve bol su ile yutulması gerektiğini söyledi ve alkol alınacak ise alkol alınacak süre ile ilacın kullanıldığı süre arasında en az 4-5 saatlik bir zaman dilimi geçmesini söyledi. Bu sefer hastalığın geçmesini ümit ediyorum.

4 yıldır bendede aynı sorun, tırnak mantarı var. Sol başparmağımdaki kendiliğinden geçti. Sağ başparmaktaki tırnak bi türlü iyileşmedi ne nibulenk tırnak solusyonu nede viks işe yaramadı. Cuma günü sağlık ocağına gittim trosyd tırnak solusyonu ve tebrisil diye hap verdi. Solusyonu sabah akşam hapı günde bir kere kullanıyorum. Hapı 3 ay ara vermeden kullanmalıymışım. Yoksa tekrarlarmış. Doktorda ezacı da aynı şeyi söyledi. Hayırlısıyla düzelsin de ne kadar gerekiyorsa kullanırım

İlgini çekebilir:  Desyrel Kullananlar Yorum - 50 MG 100 MG- Antidepresan
Terbisil Hap Kullananlar
Terbisil Hap Kullananlar

“Mantar tedavisinde kullandığım oldukça etkili bir ilaç”

“Karaciğer rahatsızlığı olanların kontrol altında kullanması gerekiyor.”

“Etken maddesi terbinafin hidroklorür olan mantar kremidir. El ve ayak parmak aralarında oluşan atlet ayağı mantar hastalığı için birebirdir”

mantar tedavisinde kullanılan 250 mg terbinafin hidroklorür içeren tablet. 1 kutuda 28 adet tablet içermektedir. tırnaklarımdaki mantarın iyileşmemesi sonucu bugün gittiğim cildiye doktoru bu ilacı yazdı. hastalığın durumuna göre dozaj ayarı yapılıyor. tedavinin yaklaşık 2-3 ay süreceğini söyledi. ilacı yazmadan önce karaciğer rahatsızlığımın olup olmadığını sordu yani karaciğerinde sıkıntı olanların bu ilacı kullanması sakıncalı. eczaneden ilacı almaya gittiğim zaman eczacı, ilacın karaciğer enzimlerini çok fazla çalıştırdırdığı ve bol su ile yutulması gerektiğini söyledi ve alkol alınacak ise alkol alınacak süre ile ilacın kullanıldığı süre arasında en az 4-5 saatlik bir zaman dilimi geçmesini söyledi. bu sefer hastalığın geçmesini ümit ediyorum.

Oyla!
editor yazar

kullananlaryorum.com @ editor Bilim sever, araştırmacı.

Yorum yapın