Tadalafil 20 Mg Kullanıcı Yorumları

Tadalafil 20 Mg Kullanıcı Yorumları Nedir? Tadalafil Dünya Sağlık Örgütü WHO tarafından onaylanmış bir ilaçtır. İlacın tedavisinde kullanıldığı hastalıklar arasında pulmoner arteriyel hipertansiyon ve erkeklerde sertleşme bozukluğu bulunur. Erkekler için büyük bir sorun olabilen ereksiyon olamama durumunun tedavisinde etkili olarak kullanılır. Doktor tarafından reçete edilerek kullanılan bu ilaç oral yolla alınır. Hastalar için önce düşük dozda tedaviye başlanır. İstenen sonuçların alınamaması halinde ise doz arttırılabilir. Tadalafil 20 mg kullanıcı yorumları ilacın etkili olduğu şekilde yapılır. Alınan sonuçların etkili olması ile erkeklerin cinsellikten uzaklaşmasına neden olan sertleşme sorununun ortadan kaldırılmasında kullanılır.

Tadalafil 20 Mg Kullanıcı Yorumları

Fosfoiesteraz tip 5 inhibitör olan bu ilaç cinsel ilişki öncesinde alınmalıdır. Bu amaçla kullanıldığında günlük kullanılmasına gerek bulunmaz. Erkeklerin cinsel ilişki yaşayabilmeleri için ereksiyon olmaları gerekir. Bazı erkeklerde ereksiyon hiç olmazken bazı erkeklerde ise erken boşalma sorunu olur. Her iki durumda erkekler için büyük bir sorundur. Sadece cinsel hayatları olumsuz etkilenmez. Aynı zamanda psikolojileri de bozulur. Ereksiyon olamama ya da erken boşalmanın erkekler ve onların partnerleri için büyük bir sorun olması karşısında tedavi amaçlı olarak bu ilaç geliştirilmiştir.

Tadalafil 20 Mg Ne İşe Yarar?

Tadalafil 20 mg ne işe yarar konusunda araştırma yapmadan önce ereksiyonun nasıl oluştuğunun bilinmesi gerekir. Bir erkeğin ereksiyon olabilmesi için cinsel olarak uyarılması gerekir. Bu uyarı geldiğinde GMP Salınır ve peniste bulunan damarlar genişler. Penise daha fazla kan pompalanır ve sertleşme sağlanır. Tadalafil içinde bulunan etken madde ile GMP parçalanması durdurulur. Bu şekilde sertleşme meydana gelir ve ereksiyon hali istendiği gibi uzun sürer. Erken boşalma sorunu ortadan kalkar.

Tadalafil 20 Mg Kullanıcı Yorumları
Tadalafil 20 Mg Kullanıcı Yorumları

Tadalafil ilacının erkeklerde cinsel işlev bozukluğu için kullanımında etkili olması cinsel uyarının olması şartına bağlıdır. Ancak bu durumda ilaç etkisini gösterir. Çünkü GMP ancak cinsel uyarı olduğunda salınır. Düzenli olarak cinsel ilişki yaşamayı arzulayan erkekler bu ilacı her cinsel ilişki öncesinde kullanabilirler.

İlgini çekebilir:  Combo 100 Mg Kullananların Yorumları

Tadalafil 20 Mg Kimler Kullanır?

Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanmış olan bu ilaç pulmoner arteriyel hipertansiyon hastalığının tedavisinde etkili olarak kullanılır. Bu hastalığın semptomlarının ortadan kaldırılmasında etkin olarak kullanılır. Tadalafil 20 mg kimler kullanır incelendiğinde pulmoner arteriyel hipertansiyon ve cinsel işlev bozukluğu olan erkekler tarafından olduğu görülür. Pulmoner arteriyel hipertansiyon hastalarının cinsiyeti fark etmeksizin kullanmaları mümkün olur. Erkek ve kadınlarda aynı etkiyi gösterir.

Cinsel işlev bozukluğu tedavisinde ise sadece erkekler tarafından içilmesi gerekir. Kadınların ereksiyon olma gibi bir durumları olmadığından kullansalar dahi bir etkisi olmadığı görülür. Kan damarlarını genişleterek kan basıncını düzenler. Kalbin yorulmasının önüne geçer. Kullanımı ile olumlu sonuçların alındığı ilacın hamile ve emziren kadınlar tarafından kullanılması konusunda olumlu sonuçlar bulunmaz. Bundan dolayı da kullanmaları önerilmez. Tansiyon düşüklüğü sorunu olan kişilerin de Tadalafil kullanmaları önerilmez. Kalp hastaları ve vücudunda sinir sistemi bozuklukları olan kişilerde de kullanımı önerilmez. Hafif ve orta şiddette böbrek hastalığı olan kişilerde dozun kontrollü şekilde arttırılması gerekir.

Tadalafil 20 Mg Nasıl Kullanılır?

Tadalafil 20 mg nasıl kullanılır konusunda tedavisinde kullanılacak hastalık önem taşır. Pulmoner arteriyel hipertansiyon hastalarında doktor tarafından günde bir kez olarak 40 mg içilmesi tavsiye edilir. Bu doz iki adet 20 mg olan tablet içilerek karşılanır. İlacın etkilerinin görülmesi için doktor tarafından düşük dozda kullanmaya başlanması önerilebilir. Ardından ilaç 40 mg olarak içilmeye başlanabilir. Aç ya da tok karnına içilmesinde bir fark bulunmaz.

Erkeklerin cinsel işlev bozukluğunun tedavisinde ise günlük olarak içilmesi gerekmez. Cinsel ilişkiden yarım saat önce içilmesi yeterli olur. Cinsel ilişkiye her an hazır olmak gibi bir durum söz konusu olmaz ve ilacın ihtiyaç duyulmadığı zamanlarda içilmemesi gerekir. Tadalafil 20 mg kullanılması gerektiğinde ve doktor tarafından reçete edildiğinde SGK tarafından ödemesi gerçekleştirilir. Düzenli kullanımı gerekli olduğunda ise rapor çıkartılır ve bu şekilde 3 aylık kullanım için toplu olarak alınması mümkün olur.

İlgini çekebilir:  Azelderm Krem Kullanıcı Yorumları
Tadalafil 20 Mg Kullanıcı Yorumları
Tadalafil 20 Mg Kullanıcı Yorumları

Tadalafil 20 Mg Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi Tadalafil 20 mg yan etkileri de bulunur. Bunun yanında ilacın yan etkileri tolere edilebilir niteliktedir. İlacın yan etkileri ilk kullanılmaya başlandığı günlerde takip edilmelidir. Olumsuz bir durum yaşanması halinde ilacın kullanımı kesilmeli ve tıp kurumlarına acil başvuru yapılmalıdır. Kan basıncını düşürme özelliği nedeniyle ilk birkaç gün kan basıncının ölçülmesi ve takip edilmesi yararlı olur. Tadalafil 20 mg yan etkileri arasında şunlar yer alır.

  • Kas ağrısı
  • Baş ağrısı
  • Ciltte kızarıklıklar
  • Burun tıkanması
  • Bacaklarda ya da kollarda ağrılar
  • Solunum yolu enfeksiyonu
  • Mide fesadı
  • Baş dönmesi
  • Mide bulanması
  • Sırt ağrısı

Tadalafil 20 mg kullanan kişilerde nadir görülen ama ciddi olarak değerlendirilen ve mutlaka tıbbi müdahale gerektiren yan etkileri de bulunur. Bunlar arasında dört saatten uzun süren ereksiyon hali yer alır. Ender görülen bir yan etki olmakla birlikte ortaya çıktığında kesinlikle ihmal edilmemesi gerekir.

Tadalafil kullanan kişilerin kan basınçlarında düşme meydana gelir. Bundan dolayı kan basıncını düşüren ilaçlar ile birlikte kullanılmaması gerekir. Nitrat içeren ilaçlar ile birlikte kullanılmaması gerekir. Aksi takdirde ani kan basıncı düşmesi ve bilinç kaybı ortaya çıkabilir. Nitrat içeren ilaçları kullanıyorsanız Tadalafil içmemelisiniz. Ancak Nitrat içeren ilaçları bıraktıktan sonra Tadalafil içmeye başlayabilirsiniz.

İlacı kullanmanın ardından ani olarak işitme kaybı ve baş dönmesi yaşanması halinde tıbbi yardım almak için kesinlikle beklenmemelidir.

Tadalafil 20 Mg Kullanıcı Yorumları
Tadalafil 20 Mg Kullanıcı Yorumları

Tadalafil 20 Mg Körlük Yapar mı?

Erkeklerde cinsel işlev bozukluğunu tedavisinde kullanılan ilaçlar körlük yaptığına dair kesin bir kanıt bulunmamaktadır. Bunun yanında Tadalafil 20 mg kullananlar arasında nadirde olsa bu körlük yaşandığına dair kayıtlar bulunur. Yaşanan körlük geçici ya da kalıcı olabilir. İlaçla ilgili yapılan araştırmalarda körlük vakaları çok az rapor edilmiştir. Bunun yanında körlüğe ilacın mı yoksa ilacı kullanan kişinin yaşadığı başka problemlerin mi neden olduğu konusunda kesin sonuçla elde edilmemiştir.

İlgini çekebilir:  Halsizlik ve Yorgunluk İçin Vitamin Hapları Yorumları 2023

Tadalafil kullanımında körlük etkisinin görülme olasılığına karşın göz problemi yaşayan kişilerin kullanmaları önerilmez. Çok gerekli olmadığı takdirde doktorlar tarafından reçete edilmez. Tadalafil kullanımı sonucunda görme kaybı yaşanması halinde zaman kaybetmeden tıbbi yardım alınmalı ve hasta acil servise başvurmalıdır.

Tadalafil 20 Mg İlaç Etkileşimleri

Kan damarlarını genişleterek kan basıncını düşüren bu ilacın bazı ilaçlarla birlikte kullanılmaması gerekir. Doktorunuz Tadalafil yazmadan önce kullandığınız ilaçları öğrenmek isteyecektir. Nitrat ya da nitrik oksit dönerleri ile birlikte kullanılmamalıdır. Bu tür ilaçları kullanıyor olmanız halinde doktorunuza mutlaka belirtmeniz gerekir.

Hipertansif ilaçlar ve alkol ile birlikte Tadalafil içilmesi durumunda dikkatli olmak gerekir. Tadalafil karaciğerde bulunan bir enzim tarafından parçalanarak vücuda yayılır. Bundan dolayı karaciğerle etkileşimi olan ilaçlar ve alkol kullanımı sırasında dikkatli olmak gerekir.

HIV, AIDS hastalarının kullandığı antiretroviral ajanlar olarak adlandırılan ilaçların etkinliğini Tadalafil azaltır. Antiretroviral ilaç kullanan kişilerin Tadalafil 20 mg kullanmamaları gerekir. Her ilacın olduğu gibi Tadalafil de alerji yapma ihtimali bulunur. Bunun yanında ilacın alerji yaptığına dair raporlar alınmamıştır ve yan etkileri arasında bulunmaz.

Tadalafil 20 Mg Kullanıcı Yorumları
Tadalafil 20 Mg Kullanıcı Yorumları

Tadalafil 20 Mg Kullanıcı Yorumları

Bende kullandım yaş 58 sabaha kadar sevgilimle harika bir gün geçirdim aralıksız hem de

Ben ilk defa kullanacağım akciğer tansiyonu için ama yan etkilerini görme kaybediyor bu da beni çok endişelendiriyor bir türlü başlayamıyorum

Bir hafta boyunca şiddetli basagrisi göz akında ikisinde de kanama oldu

Slm bende kullanmak istiyorum ama sağlık açısından tam güvenemiyorum tavsiye edersiniz şimdiden teşekkürler

Beğen Yanıtla

74 Yaşındayım İnanılmaz etkisini görüyorum

Etkisi nedir bilenler yorum yapsın kullanmayanlar boş yapmasınlar herkes nasıl oldugunu bilsin ya da etki yapacak penis sertleştirici geciktirici…

Kacak et tabiri için ben kullandım antalyada otelere saat 16 gibi bir tane aldım saat 20 gibi b8r tane daha aldım geceyi bayanda bende uykusuz…

Aktif olarak bu tür ürünleri kullanırım. cialis + stag şaşmam, ama ilk defa hardcis kullandım ben zevk alacağım yerine hardcis zevk aldı 3 gün…

Ben ilk defa bu ürünü kullanıcam sertleşme problemim ve erken bosalma problemim var bu konuda bana yardımcı olabilecek bir ilacmidir

Beğen 1 Yanıtla

Böyle ilaç olmaz olsun

Beğen Yanıtla

Süper bir ürün 6_ 7 saat önceden kullanın durdurabilene aşk olsun

Oyla!
editor yazar

kullananlaryorum.com @ editor Bilim sever, araştırmacı.

Yorum yapın