Locoderm Krem Nedir? Nasıl Kullanılır, Yorumları? 2023

Locoderm Krem Nedir? Locoderm krem, ciltte meydana gelen problemlerin giderilmesinde kullanılan bir kremdir. Cilt yüzeyinde oluşan kızarıklık, kaşıntı, pullanma, alerji, soyulma gibi tedavilerde etkili sonuçlar alınmasına yardımcı olur. Deri yüzeyinin kuru ya da çok nemli kalması alerjik reaksiyonlarının gelişmesine katkı sağlar.

Locoderm Krem

Locoderm krem, deri yüzeyinin daha az nemli kalmasına yardımcı olur. Locoderm krem, 15 gram ve 30 gram şeklinde kendine özel tüplerinde satışa sunulur. Aynı zamanda reçete ile satılan bu krem doktor tavsiyesi ile kullanılması gerekir. Beyaz renkli olan locoderm krem, böbrek üstü bezinin dış kısmının hormonunu içerir. Deri bozukluklarında oluşan pullanma, kızarıklık, deri soyulması gibi belirtilerin azaltılmasın destek olur.

Locoderm Krem
Locoderm Krem

Locoderm Krem Nasıl Kullanılır?

Locoderm krem nasıl kullanılır? sorusu kremi kullanmaya başlayacak olan kişilerin en çok araştırdığı noktalardan bir tanesidir. Bu kremi kullanırken mutlaka ambalaj üzerinde yer alan talimatlara uygun kullanılması ve doktorunuzun önerdiği şekilde uygulanması gerekir. Doktorunuzdan farklı bir kullanım talimatı gelmediği takdirde gün içerisinde 3 kereden fazla kullanılması tavsiye edilmez. 3 kereden fazla kullanılması olası yan etkilerin oluşmasına neden olur.

 • Kremi uygulamadan önce mutlaka ellerinizin ve kremin uygulanacağı alanın temizlenmesi gerekir.
 • Locoderm kremi ince bir tabaka şeklinde şikayetin bulunduğu alana uygulayın.
 • Deri tarafından kolaylıkla emilmesinden dolayı cilt üzerinde yapışık hissi bırakmaz.
 • Kremin uygulandığı bölgenin sarılmaması ve üzerinin örtülmemesi gerekir.
 • Kremi kullanmaya başladıktan sonra iyileşme durumu var ise; kremi kademeli olarak bırakılması önerilir.
Locoderm Krem
Locoderm Krem

Locoderm Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Locoderm kremin içeriğinde çeşitli maddeler bulunmasından dolayı kişilerde çeşitli yan etkilerin oluşmasına neden olabilir. Locoderm krem yan etkileri şu şekildedir;

 • Kullanılan bölgede yanma ve kaşıntı
 • Deride döküntü ve iltihaplı sivilce
 • Ağız, yüz ve boğazda şişkinlik görülmesi
 • Nefes almada güçlük yaşanması
 • Deri yüzeyinde renk bozukluğu görülmesi
 • Kan basıncında düşme gibi durumlarda mutlaka acil olarak doktora gidilmesi ve ilacın bırakılması gerekir. Locoderm krem içerisinde kortizon bulunmasından dolayı hassas davranılması şarttır. Aynı zamanda dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise mutlaka doktor kontrolünde kullanılması gerekir.
İlgini çekebilir:  Magnezi Kalsine Kullananların Yorumları

Locoderm Krem Nedir? Nasıl Kullanılır, Yorumları? 2023

Locoderm Krem Kullanıcı Yorumları

Locoderm krem kullananlar, krem hakkında pek çok olumlu yorumlarda bulunsalar da kişiden kişiye göre farklı etkiler görülebilir. Locoderm krem kullanıcı yorumları şu şekildedir;

Locoderm kremi kullanmaya başladığımdan beri cildimdeki döküntüler tamamen kayboldu.

Doktor tavsiyesi ile kullandığım krem cildimin üzerinde yer alan kaşıntı ve kızarıklığın giderilmesine destek oldu.

Egzama şikayetlerim tamamen kayboldu. Doktorumun önerisi ile günde 2 defa sabah akşam düzenli olarak kullandım.

bir kullanıcı annesinin bunları kullanıp işe yaradığını yazmıştı nen de kaybedecek neyim var dedim ve gittim acnelyse ve locoderm (locoid kremin adı değişmiş) aldım. Evde zaten expigment vardı. Dün ilk kez önce acnelyse sonra expigment sabah da kalkınca yüzümü yıkayıp locoid sürdüm. Yüzüm gergindi ama her zaman olduğumdan çok daha beyazdı. Çok küçük iki üç yer bölgesel kızarmıştı. İnşallah 3ay düzenli kullanabilirim

Locoderm Krem
Locoderm Krem

Merhabalar bugün üçüncü gün. Yüzüm tamamen soyulmaya başladı okulda arkadaşlarım yüzüne ne oldu diye sordu ama krem kullanıyorum dediğimde fazla ilgilenmediler yani sosyal açıdan bu kremin pek zararı olmuyor.

Benim bu krem üzerindeki tezim peeling yaptığı için bir maske yapıyormuşçasına kullanılması. Yani 3-4 günde bir. Hergün kullanımının çok yanlış olduğunu düşünüyorum. Yüzünüzü her gün kese yapmak gibi bir şey yani tahriş olması kızarması yanması çok normal olur. Öncelikle ben tüm yüzüme sürdüm yüzüm canlansın diye. Artık sadece sorunlu bölge yani yanaklarıma sürerek devam etmeyi düşünüyorum.

Bazı günler aksattığım oldu ama şuan sonuç en derin olan güneş lekemin bile yüzeye çok yakın yakın kalması. Ablama da önerdim aynı kremleri o da yüzümün çok canlı ve parlak göründüğünü güneş lekelerimin azaldığını söyledi. Belki iki günde bir kullanıma indirebilirim miktarını ama yüzümün iyice alışmasını ve öyle bir durumda reaksiyon göstermemesini bekliyorum”

İlgini çekebilir:  Mumiyo Kullanıcı Yorumları

Oyla!
editor yazar

kullananlaryorum.com @ editor Bilim sever, araştırmacı.

Yorum yapın