Flagyl Kullananların Yorumları- Flagyl Ne İşe Yarar?

Antibiyotik ilaç kategorisi içinde doktorların hastalara en çok önerdiği ve reçete ettiği ilaçların başında Flagyl antibiyotik ilacı geliyor. İlaç parazitleri ve bakterileri öldürerek enfeksiyonu ortadan kaldırır. Güçlü antibiyotik ilaç olması ilacın mutlaka doktor gözetiminde kullanılmasını gerekli kılıyor. Bunun yanında ilaç diş eti enfeksiyonları, cilt tahrişleri, ülseratif kolit, Crohn hastalığı, pelvik inflamatuar hastalığı gibi sorunların giderilmesinde rol oynar.

Cilt tahrişleri kapsamında ilacın döküntülere karşıda etkili olduğunu bilmekteyiz. Mide ülseri sorunlarının da giderilmesin de gene ilacın etkili bir şekilde kullanımından bahsedebiliriz. İlaç mutlak suretle doktor gözetiminde kullanılması gereken antibiyotikler arasında bulunuyor. Doktor gözetiminde kullanılmadığı taktirde ciddi yan etkilerle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Flagyl Neden Kullanılıyor? Hangi Hastalıklara İyi Geliyor?

Flagyl kullanımı son yıllarda artış göstermiştir. İlacın antibiyotik ilaç kategorisinin en çok reçete yazılan ilacı olması özellikle ilacı tercih edilir kılıyor. İlaç aşağıdaki hastalıkların giderilmesinde kullanılıyor. Hastalıklar şu şekilde sıralanabilir;

 • Cilt döküntüleri,
 • Mide ülseri,
 • Cilt tahrişi,
 • Ülseratif kolit,
 • Crohn hastalığı,
 • Pelvik inflamatuar
 • Diş eti enfeksiyonları,

Vb. sorunlarla karşı karşıya kaldığınız da Flagyl ilaç sizlere iyi gelecek ilaçlar arasında yer alıyor. İlacın etkisini hızlı bir şekilde hissettirmesi enfeksiyonlardan kurtulmanızı çabucak sağlayacaktır. Parazitleri öldürerek vücudunuzun bağışıklık sistemini güçlendiren ilaç koruyucu tabaka oluşumunu destekleyecektir. Siz de doktor kontrolünde Flagyl kullanarak sorunlarınızı çözebilirsiniz.

Flagyl Kullananların Yorumları
Flagyl Kullananların Yorumları

Flagyl Yan Etkileri Nelerdir?

Her ilaçta olduğu gibi Flagyl antibiyotik ilacının da yan etkileri mevcuttur. Yan etkilerin oluşumu kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Dolayısıyla herkeste yan etkiler gözlemlenmeyebilir. İlacın yangın olarak görülen yan etkileri aşağıdaki gibi sıralanabilir. Bunlar;

 • Baş ağrısı,
 • Baş dönmesi,
 • Mide bulantısı,
 • İshal,
 • Kusma,
 • Mide yanması,
 • Çift görme,
 • Uyku,
 • İştah kaybı,
 • İştah artışı,
İlgini çekebilir:  Anzyl 15 Mg Kullananlar Yorumları

Gibi yan etkilerin varlığından söz edebiliriz. Yukarıdaki yan etkiler ilacın en yaygın gözlemlenen etkileri arasında bulunuyor. Daha ciddi boyutlarda kişilerde kanamalı ishal, yüksek ateş, denge bozuklukları, bayılma gibi yan etkiler bulunuyor. Fakat bu yan etkilerin görülme olasılığı %100000/20 olarak ön plana çıkıyor. Dolayısıyla son derece düşüktür.

Flagyl Antibiyotik Kimler Kullanmamalıdır?

Flagyl antibiyotik ilacı bazı kişilerin kullanımı son derece sakıncalıdır. İlacı kullanmaması gereken kişiler aşağıdaki gibi sıralanabilir. Bunlar;

 • Hamilelik dönemi,
 • Emzirme dönemi,
 • Böbrek yetmezliği,
 • Karaciğer yağlanması,
 • Kronik ishal,

Vb. kişiler olarak ön plana çıkıyor. Özellikle hamilelik döneminde antibiyotik kullanımı bebeğe doğrudan zarar vereceği için hiçbir şekilde kullanılmamalıdır. İlacı kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız gerekir.

Doktor gözetiminde kullandığınız taktirde ilacın kullanımı sürecinde herhangi bir sorun yaşamazsınız. Aynı zamanda gene doktorunuzun belirleyeceği dozajda ilacı kullanmak ilacı sorunsuz olarak kullanmanızı sağlayacaktır. Çok hızlı bir şekilde vücuda etki eden Flagyl antibiyotik sizlere en iyiyi sunan ilaçlardandır.

Flagyl Kullananların Yorumları
Flagyl Kullananların Yorumları

Flagyl Nasıl Kullanılır?

Flagyl nasıl kullanılır, sorusu ilacı kullanmayı düşünen kişiler tarafından sıklıkla soruluyor. Doktor gözetiminde kullanılması gereken Flagyl antibiyotik ilacı sizlere her açıdan avantajlar sağlayan ve parazitleri öldürmeyi sağlayacaktır. Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi bulunuyor. Günlük dozajında ilacı tok veya aç karınla kullanmanız önerilir. Aç karınla ilacı almak mide bulantısını artırabileceği için tok karınla ilacı almak önerilir.

İlaç içildikten sonra kana çok hızlı bir şekilde etki eder. Hızlı şekilde kana karıştıktan sonra Flagyl ilaç etkisini göstermeye başlar. Etkisini gösterdikten sonra parazitleri ve bakterileri öldürecektir. Enfeksiyonların giderilmesi ve enfeksiyon oluşumunu engellemeyi başaran Flagyl ilaç doktorlar tarafından reçete edilir.

Flagyl Kullanıcı Yorumları

Verdiğiniz paranın hakkını veren kesinlikle başarılı bir ilaçtır. İsteyen şurup formunu da kullanabilir. Enfeksiyon ve ishal için bire bir. Birçok ilaca göre çok çok iyi.

Flagyl Kullananların Yorumları

Uyku yapabilir onun haricinde oldukça etkili bir ilaçtır. Memnuniyet oranı kesinlikle çok iyi. Kime bu ilacı tavsiye ettiysem fayda gördü.

Flagyl Kullananların Yorumları

Alkol ile beraber kullanmayın ayrıca mide sorunu olanları çok etkiliyor. Benim midem sorun var midemi mahvetti ondan yazdım. İlaç etkili belki ama midemi çok kötü etkiledi.

Flagyl Kullananların Yorumları

Enfeksiyonları geçiren güzel bir ilaç ama uzun süreli kullanılmaz. Uzun süreli kullanıldığında etkisi azalır.

Flagyl Kullananların Yorumları

Çocuklarım için şurup formunu kendim içinde tablet formunu kullandım çok iyi sonuçlar aldık süper. İshali de kesiyor ve karın ağrısı sorunlarına da bire bir.

Flagyl Kullananların Yorumları

Çok ileri düzeyde bağırsak enfeksiyonum vardı bunun için kullandım ve kendime getirdi. İçtikten sonra 1 saat içerisinde hemen etkisini hissediyordum öneririm.

Flagyl Kullananların Yorumları
Flagyl Kullananların Yorumları
Flagyl Kullananların Yorumları
Oyla!
Yorum yapın