Eklemler İçin Kolajen Kullananlar 2023

Eklemler İçin Kolajen Kullananlar yorum nedir? Genel anlamda hareket sisteminin yapı taşları olan kemik, kıkırdak, lif ve eklemleri oluşturan protein olarak bilinen kolajen, eklemlerin esnek bir biçimde ve rahat bir şekilde hareket etmesine yardımcı olur. Özellikle yaşlanma yoluyla birlikte azalmaya başlayan kolajen üretimi, kıkırdak dokunun zayıflamasına yol açar.

Eklemler İçin Kolajen Kullananlar

Bilimsel araştırmalar çerçevesinde bunun gibi bir sağlık problemi ile karşılaşıp da eklemler için kolajen kullananlar, kolajen takviyelerinin içerisinde yer alan kolajen peptitleri yardımı ile cilt kuruluğunu ve kırışıklıklarını azaltmaya yardımcı olurlar. Bu şekilde düzenli bir biçimde kolajen takviyesi ile birlikte cilt, eklem ve kaslarda bulunan kolajen miktarı korunmuş olur ve böylece cilt yaşlanması da yavaşlaış bulunur.

Eklemler İçin Kolajen Kullananlar
Eklemler İçin Kolajen Kullananlar

Kolajen Takviyesi

Kolajen takviyesi genel olarak toz, kapsül veya tablet formunda bulunur. Hidrolize kolajen veya peptit şeklinde olmak üzere farklı formlarda hizmete sunulan kolajen takviyesi ile birlikte cildin esnek yapısını iyileştirmek, eklem sağlığına destek olmak, kemik yoğunluğunu artırmak ve kas kütlesini de korumak amaçları ile hareket edilir. Bu gibi gayelere ulaşmak maksadıyla eklemler için kolajen kullananlar, yaş ilerlemesine bağlı olarak sağlık açısından karşı karşıya kalmış oldukları birçok soruna önemli ölçüde çözüm üretmiş olurlar. Bu çözüm sayesindedir ki, bu kimseler gerçek hayatlarında bu anlamda rahat bir nefes almış bulunurlar.

Eklemler İçin Kolajen Kullananların Yorumları

Bir insan vücudunda kolajen eksikliği gibi bir durumun ortaya çıkması halinde sağlık yönünden bazı pürüzler de ortaya çıkmaya başlar. Bu eksikliğin bulunması demek, insan vücudunda eklem ve kemiklerde belirtilerinin ortaya çıkması anlamına geldiği gibi insan cildinde de bazı durumlarla kendisini belli etmesi manasına gelir.

Eklemler İçin Kolajen Kullananlar
Eklemler İçin Kolajen Kullananlar

Bu çerçevede kolajen eksikliği, tırnak ve saçlarda kırılma meydana gelmesi, hareket kayıplarının yaşanması, aşırı yorgunluk hissinin ortaya çıkması, diş eti kanalarının belirmesi, selülit oluşumunun başlaması gibi durumların ortaya çıkmasına sebep olur. Bu kapsamda eklemler için kolajen kullananlar, bu gibi etkilerin ortaya çıkmasını önlemek maksadıyla hareket etmiş olurlar. Sağlığın bu denli önem kazandığı günümüz dünyasında, sağlık açısından bazı istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalmamak adına atılması gereken adımların zamanında atılması da büyük bir önem arz eder. Bu anlamda kolajen kullananların yorumları şu şekildedir:

İlgini çekebilir:  Locoderm Krem Nedir? Nasıl Kullanılır, Yorumları? 2023

Kolajeni doğal yoldan alayım diyorsanız günden en az 15-20 tabak kelle paça çorbası içmeniz lazım ki bu da imkansız. Maalesef 100 yıl öncesi gibi doğal bir yaşama sahip de değiliz. Organik ürün bulmak zor ve pahalı. Ben kolajen takviyesi almaya son derece pozitif bakıyorum o yüzden. Cildim kesinlikle daha gergin ve parlak duruyor.

Düzenli kullanıldığında cildin, kemiklerin, eklemlerin yaşlanmasını geciktiren çok güzel bir destek. Yaklaşık 50 gündür kullandığım takviye. İlk ay shot şeklinde olanından içtim. Vücut kendini uykuda yenilediği için, yatmadan önce içilmesi öneriliyor. Bir ay sonrasında toz şeklinde olanına geçtim, bu bittikten sonra hap şeklinde olanına geçip 3 ayı tamamlayacağım. En iyi kolajen markası diye bir şey yok bence, takviyeleri nasıl almak istiyorsanız benim gibi deneyerek kendiniz için en iyi olanı bulabilirsiniz. Sıvı, toz veya tablet tamamen kullanım alışkanlığıyla ilgili.
Saçımda, tırnaklarımda ve cildimde gerçekten farklılıklar görüyorum. Hepsi yavaş yavaş oluyor. Herkes 30’lu yaşlardan bahsediyor ama ben daha 30 olmadan başladım, iyi ki de başlamışım.

Eklemler İçin Kolajen Kullananlar 2023

Toz kolajeni 3 hafta boyunca neredeyse her gün kullandım. Diz için kolajen ararken kullanmaya karar verdim ve ağrılarıma iyi geldi diyebilirim. Tamamen geçirmedi ama rahatladım. Henüz cildimde bir değişiklik yok ama zaten sporu daha rahat yapmak dışında bir beklentim yoktu.

Birçok kolajen markası denedim. En iyi kolajen markası bence Imuneks Collanex. Bu, 28 saşelik toz kolajen. Kolajen öncesi sonrası farklar ne diye sorarsanız yaklaşık 3 aydır düzenli kullanıyorum, yılda 2 kere böyle kür yapıyorum; cildim kesinlikle daha eşit tonlu, canlı ve parlak. Dirseklerimdeki çizgiler bile açıldı diyebilirim. Çok memnunum. Kolajeni besinlerden almak çok güç, takviye şart.

Çinko, e vitamini ve en önemlisi c vitamini ile bir arada, bir aydır kullanıyorum. Diz ağrılarını geçirdiğini, eklemlerden gelen sesleri bitirdiğini söyleyebilirim. Cilde etkisi olmuyor diyen olmuş, ben cilt ve saçlarda ciddi değişimler gözlemledim, cilt tonum eşitlendi, yüzüm aydınlandı.

İlgini çekebilir:  Allerset Kullananlar 2023

Cildim çok kuru olduğu için sürekli krem sürme ihtiyacı hissediyordum. Kolajen aldığımdan beri cildim daha nemli. Bir süredir sürekli krem sürmeye gerek görmüyorum. Diğer bir etkisi de (çevremin gözlemi) cildimin daha aydınlık ve taze göründüğü yönünde.

30 yaşına merdiven dayamış her kadının ve erkeğin kullanması gerektiğini düşündüğüm takviyedir. 20’li yaşların başında bu tarz şeylere pek itibar etmezdim ama yaş ilerledikçe insanın kendine bakma isteği de ilerliyor. 1 aydır kullanıyorum henüz ama kendimi daha iyi hissediyorum, geçen bir arkadaşım cildime iltifat etti ve bu da çok hoş bir şey. Kolajeni yılda 2 defa kür olarak kullanmaya karar verdim.

Eklemler İçin Kolajen Kullananlar
Eklemler İçin Kolajen Kullananlar

Bi kere 30 yasini geçtiyseniz kullanmaya baslayin derim.Cunku kolajen eksikligi 30dan sonra ortaya cikiyo.Ben yuzume faydali oldugunun farkindayim.Kullanmadan once saclarimda uzamiyordu icerisindeki biotin saca da iyi geldi.Yuz icin biraz daha kullanmam lazim cunku kolajen şak diye yuzde hemen olusmaz.sabir gerektirir.Buarada PHARMACITY den aldim urunu teyit ettim orjinal ve yeni urun skt 2022 paketleme cok iyi yapilmisti kutu ezilmesi kirik ve eksigi vs. yoktu teşekkürler

Dirseklerimdeki kuruluk ve pul pul olma durumu gecti. Yüzunuzu de daha nemli hissediyorsunuz. Saça da iyi geliyor daha hızlı uzadı ama yaninda multivitamin de kullandım. Sabah multi vitamin gece de yatmadan önce bunu kullanmanızı tavsiye ederim.

Yaklaşık 15 gündür kullanıyorum, cildimin biraz daha nemlendiğini ve dolgun olduğunu farkettim..Dudaklarım çok kurudur normalde ama bu ürünü kullanmaya başladıktan sonra pürüzsüzleşti.. Bir de gece yatmadan önce kullandığımda bana daha etkili oldu.. Diğer markalara göre fiyatı zaten iyi.. Ara ara kullanmayı tavsiye ederim..

  1. kutuyu bitirdim, bu aralar saçlarımın çok hızlı uzamasına bir anlam veremiyordum (kısa saç kullandığım için hızlı uzaması bana göre dezavantaj). Cildim çok kuruydu nemlendirici kullanmadığım zaman geriliyordu şimdi çoğu zaman nemlendirici krem kullanmayı unutuyorum. daha duru daha, parlak bir cildim var artık.
İlgini çekebilir:  Azelderm Krem Kullanıcı Yorumları

Ürün tip 1 kollajen saç ,cilt,tırnaklara iyi geliyor.Etkisi için 3 ay kullanım gerekli bu ikinci şişem yüzüme parlaklık ve göz çevresinde ince cizgimde azalma oldu saçlarımda dökülme azaldı Eczacıbaşı değil kampotu diye bir firmadan üretilmiş deneyecem genel anlamda voonka nın ürünlerinden memnunum tip2 eklem için olanınida kullandım faydasını gördüm.Teslimatla ilgili bir sorun yaşamadım hızlı geldi son kullanma tarihi 2023 teşekkürler .

Ürünü 2. Siparişim vitamininiseç ten aldım siparişim ettim ürün ertesi gün elimde korumalı ve orjinal ürün ben etkisini çabuk gördüm cildimde renk eşitlendi dolgunlaştı sıkılaştı Yorgunluk gitti kendimi daha dinç hissediyorum kesinlikle ürünüde firmayıda tavsiye ediyorum fiyatıda çok uygun

Ürünü buradaki yorumları okuduktan sonra Alinbashop’tan sipariş verdim. O sırada emin olamayıp eczaneye gidip orjinal kutusuna baktım. Gece verdiğim sipariş sabah öğleden önce kargoya verilmişti. Bir gün sonra da elime geçti. Gayet sağlam paketlenmişti. Kutusu orjinaldi, son kullanma tarihi: 2022. İlaç şişesinin kapağında koruma ambalajı vardı. Kısaca beklediğim gibi çıktı ve yaptığım alışverişten gayet memnun kaldım. Bir kutu da annem için sipariş vereceğim. Tavsiye ederim.

Oyla!
editor yazar

kullananlaryorum.com @ editor Bilim sever, araştırmacı.

Yorum yapın