Dyloxia 30 Mg Zayıflatır mı?

Dyloxia 30 Mg Zayıflatır mı? Tıp dünyasının farmakolojik ilaç grupları arasında sıklıkla kullanılan ilaçlardan birisi de Dyloxia olarak bilinir. İlacı kullanan kişilerin en çok merak ettiği konulardan birisi de Dyloxia 30 Mg zayıflatır mı konusudur. İlaç yaygın olarak kullanılan ağrı kesici bir ilaçtır. Dolayısıyla herhangi bir zayıflatma etkisi bulunmuyor. Genel kullanım koşullarına baktığımızda yan etkileri söz konusu olduğunda da ilacın herhangi bir zayıflatıcı yanı bulunmaz.

Dyloxia 30 Mg Zayıflatır mı?

Ağrı kesici grubu arasında en fazla kullanılan ilaçlardan birisi olarak ön plana çıkan ilaç genellikle 28 kapsülden oluşarak satılır. Eczanelerden ilacı reçeteli ve reçetesiz olarak temin etmek mümkündür. Bunun yanında ilacı almadan önce reçeteyi okumak mutlaka önemlidir. Aynı zamanda reçeteyi okumadan önce de ilacı mutlaka doktor gözetiminde kullanmak önemlidir

Doktor gözetiminde kullanmak ilacın sağlıklı bir şekilde kullanılmasında önemli bir süreci kapsıyor. Doktorunuzun belirleyeceği dozajda kullandığınız taktirde ilacın herhangi bir yan etkisiyle karşılaşmazsınız. Bazı yapılan kullanıcı yorumlarında ilacın zayıflattığına yönelik iddialar gündeme gelmiştir. Fakat ilacın etkin maddesine baktığımızda ve yan etkilerine göz attığımızda böyle bir durum söz konusu değildir.

İlaç 3 numara sert jelatin kapsüller halinde bulunur. Duloksetin maddesini içeren ilacın ağrı kesici konusunda son derece etkili bir ilaç olduğu kullanıcı yorumlarından da anlaşılabiliyor. Yan etkisinin az olması gene ilacın en önemli ayrıcalıkları arasında bulunuyor.

Dyloxia 30 Mg Zayıflatır mı?
Dyloxia 30 Mg Zayıflatır mı?

Dyloxia 30 Mg Ne İşe Yarar?

Farmakolojik ilaç kategorisi arasında bulunan Dyloxia 30 MG ilaç birçok farklı amaç doğrultusunda kullanılabiliyor. İlacın ağrı kesici olması ve migren atakları sırasında kullanıldığında son derece etkili bir şekilde etki etmesi ilacı ön plana çıkaran faktörler arasındadır. Depresyon sebebiyle de kullanılabilen bir ilaç olarak tanınıyor.

İlgini çekebilir:  Combo 100 Mg Kullananların Yorumları

İlacın içinde serotinin bulunur. Mutluluk hormonu olarak da adlandırılan serotinin Dyloxia ilaç içinde bulunur. Dolayısıyla bu durumda depresyon faktörünü en az seviyeye indirecektir. Diyabete bağlı olarak gelişen ağrıların önlenmesinde Dyloxia ilacın etkili olduğunu bilmekteyiz. Elektrik çarpması, zonklayıcı etki gibi faktörlerin oluşumunda da gene Dyloxia ilacı kullanarak sorunlarınızı giderebilirsiniz.

Anksiyete bozukluğu söz konusu olduğunda da gene ilacın kullanımı söz konusudur. Kaygı bozukluğu olarak da adlandırılan anksiyete bozukluğu oluşumunda psikiyatrik ilaç kategorisi arasında da bulunan Dyloxia 30 mg son derece etkili bir ilaç olarak ön plana çıkıyor. İlacın aynı zamanda sürekli endişe hali, öfke kontrol bozukluğu gibi sorunlarda da hastalara yardımcı olduğu biliniyor.

Sırt ağrısı, boyun ağrıları, omuz ağrıları gibi sorunların çözümünde gene Dyloxia 30 mg ilacın önemi büyüktür. Ağrı kesici etkisinin olduğu da bilinen ilacın migren ataklarını en az seviyeye indirdiği biliniyor. Fibromiyalji sorunlarının ortadan kaldırılmasında doktorlar tarafından en fazla reçete edilen ilaçlardan birisi olması ilacın kullanım genişliğini artıran faktörler arasındadır.

Dyloxia 30 Mg Zayıflatır mı?
Dyloxia 30 Mg Zayıflatır mı?

Geniş kullanım seçeneklerine sahip olması ilacın popülerliğini arttırdığı gibi son derece etkili bir maddeye sahip olması gene ilacın kalitesini ön plana çıkaran faktörler arasındadır. Ağrının yaşandığı bölgedeki his kaybının giderilmesinde de ilacın önemli rol oynadığı biliniyor. Kronik ağrı sorunlarının çözümünde de gene ilacın önemli bir yere sahip olduğunu bilmekteyiz.

Kas ağrıları, kemik ağrıları, eklem sorunlarında oluşacak ağrıların giderilmesinde Dyloxia ilacı kullanabilirsiniz. Anksiyete bozukluğu, kronik ağrılar ve eklem ağrıları gibi sorunların giderilmesinde Dyloxia 30 mg ilacı kullanabilirsiniz. İlacı kullanarak sorunlarınızın önüne geçebilirsiniz. İlaç mutlak suretle doktor gözetiminde kullanılması gerekir. Doktor gözetiminde kullanılması gereken bir ilaç olduğu için mutlaka doktordan reçete edilerek kullanılması ilacın önemlidir.

İlgini çekebilir:  Degra Kullananların Yorumları 2023

Dyloxia 30 Mg Yan Etkileri

Yan etkileri en çok merak edilen konular arasında Dyloxia 30 mg yan etkileri olarak karşımıza çıkar. İlacın yan etkileri aşağıdaki gibi sıralanabilir;

 • Baş ağrısı,
 • Uykulu ruh hali,
 • İştahsızlık,
 • Uyuma zorluğu,
 • Cinsel istekte azalma,
 • Kulak çınlamaları,
 • Esneme,
 • Kalp ritim bozukluğu,
 • Kan basınç artışı,
 • Ateş artışı,
 • Kilo kayıpları,
 • Ereksiyon sorunları,

Yukarıdaki yan etkiler ilacın en çok gözlemlenen yan etkileri olarak ön plana çıkıyor. İlacın yan etkileri söz konusu olduğunda yan etkileri oldukça fazla olsa da yukarıdaki sayılan yan etkiler herkeste görülmez. Fakat hemen hemen her kişide ilacın kullanımına bağlı olarak uyuma sorunları ve cinsel isteksizlik ereksiyon sorunlarının görülme olasılığı fazladır.

Dyloxia 30 Mg Zayıflatır mı?
Dyloxia 30 Mg Zayıflatır mı?

Yan etkiler arasında en az gözlemlenen ise kalp ritim bozukluğu olarak ön plana çıkar. Kalp ritim bozukluğu gibi sorunlarla karşı karşıya kaldığınızda mutlaka ilacı kullanmayı bırakmanız gerekir. En yakın sağlık kuruluşuna giderek ilacı kullanmayı bırakmanız önerilir.

Kan basınç artışı, uyuma zorluğu gibi sorunlarda gene kişilerde gözlemlenen yan etkiler arasındadır. Görme bulanıklığı, anksiyete, orgazm sorunları, kabızlık, ishal, mide ağrısı, kusma gibi sorunlarda gene kişilerde gözlemlenen yan etkiler arasında bulunuyor. Hazımsızlık, gaz çıkarma, sık idrara çıkma, mide ekşimesi, anormal rüyalar görme gibi faktörlerde gene yan etkiler arasında bulunuyor. Yan etkilerin oldukça fazla olması ilacın kullanımında kişileri tedirgin edebiliyor.

Fakat doktor kontrolünde kullanıldığında ve belirli bir dozajda kullanıldığında ilacın yan etkilerinin görülme olasılığı en az seviyeye inecektir. Yan etkilerinin fazla düzeylerde görülmesi durumunda kişilerin ilacı bırakmaları gerekir. İlacın etken maddesine karşı alerjiniz bulunuyorsa da gene bu süreçte yan etkilerin görülme olasılığında ciddi düzeyde artışlar yaşanacaktır.

Dyloxia Kimler Tarafından Kullanılmaz?

İlacın kullanımı herkese önerilmez. Dyloxia kimler tarafından kullanılmaz, sorusu ilacı kullanmayı düşünen kişiler tarafından merak edilen konular arasındadır. Hamilelikte ilacın kullanımı önerilmez. Aynı zamanda emzirme döneminde ve 18 yaşın altındaki kişilerinde kullanımına ilaç uygun değildir. İlacı kullanmaya engel olan diğer durumlar aşağıdaki gibi sıralanabilir;

 • Karaciğer hastalığı,
 • Böbrek hastalığı
 • MAOİ,
 • Farklı depresyon ilaçları kullanımı,
İlgini çekebilir:  Terbisil Hap Kullananlar 2023

Yukarıdaki sorunları bulunan kişilerin Dyloxia ilacı kullanması önerilmez. Karaciğer sorunlarınız varsa böbrek hastalığı problemleriniz bulunuyorsa mutlaka Dyloxia ilacı kullanmayı bırakmanız gerekiyor. Özellikle hamilelik döneminde kullanılmaması gereken bir ilaçtır. Hamilelik döneminde ilacı kullandığınız taktirde sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Dolayısıyla Dyloxia ilacı kullanmak istiyorsanız mutlaka yukarıdaki sorunlara sahip olmamanız gerekiyor. Gene bu süreçte ilacın kullanımı da önemlidir. Oral yoldan alınan bir ilaçtır. Karaciğer sorunlarına sebep olabilecek bir ilaç kullanıyorsanız da gene bu süreçte Dyloxia ilacı kullanmanız önerilmez. İlacın etken maddesine karşı alerjiniz bulunuyorsa gene ilacı kullanmak sizlere birçok açıdan sorunlar yaratabilir.

Dyloxia 30 Mg Zayıflatır mı?
Dyloxia 30 Mg Zayıflatır mı?

Glokom göz problemleri başta olmak üzere gene kanama bozukluğu sorunları olan kişilerinde ilacın kullanımı uygun değildir. Bipolar bozukluk problemleri yaşıyorsanız, sarı kantaron gibi ilaçlar kullanıyorsanız bu süreçte ilacın kullanımı yan etkilerin görülme olasılığını artıracaktır. Mani durumunuz bulunuyorsa daha önce nöbetler geçirmişseniz de gene bu süreçte Dyloxia ilacın kullanımı önerilmeyecektir.

Bu süreçte doktorunuza bildirmeniz gereken durumlarda bulunuyor. İntihar düşüncesi başta olmak üzere depresyon seviyesinin artış göstermesi gibi durumlarla karşı karşıya kaldığınızda bu durumu doktorunuza belirtmeniz gerekir. 18 yaşın altındaki ergenlerde Dyloxia ilacın kullanımı önerilmez. Bu durum ergenlerdeki psikolojik sorunların artışını sağlayabilir. Dolayısıyla mutlaka ilacı uygun bir şekilde kullanmaya özen göstermeniz ve hiçbir şekilde reçete dışında ilacı kullanmanız doktorlar tarafından önerilir.

Oyla!
editor yazar

kullananlaryorum.com @ editor Bilim sever, araştırmacı.

Yorum yapın