Duxet 60 Mg Kullanıcı Yorumları

Duxet 60 Mg Kullanıcı Yorumları Nedir? Kullanıcı yorumları en fazla merak edilen ilaçlardan bir tanesi de Duxet 60 Mg ilacı olarak karşımıza çıkar. İlacın psikiyatrik bir ilaç olduğunu bilmekteyiz. Kaygı bozukluğu başta olmak üzere depresyon, OKB gibi sorunlarla karşılaşılması durumunda psikiyatri tarafından verilen bir ilaç olarak ön plana çıkar. İlacın serotinin hormonunu artırıcı etkisi bulunuyor.

Duxet 60 Mg Kullanıcı Yorumları

Bu durumda mutluluk hormonunun geri alımını destekleyerek kişilerin mutluluk seviyesini dengeler. Aynı zamanda beynin düşünce mekanizmasını da etkileyerek beynin daha mantıklı bir şekilde düşünmesini sağlar. Özellikle ilaç OKB sorunuyla karşı karşıya kalındığında hekimlerin en çok yazdığı ilaçlar arasında bulunuyor. Obsesif Kompulsif Bozukluk mutlaka ilaçlarla tedavi edilmesi gereken bir süreçtir.

Dolayısıyla bu süreçte Duxet 60 Mg sizlere birçok açıdan yardımcı olacak bir ilaç olarak ön plana çıkıyor. Özellikle kişilerde aşırı endişe hali, ruhsal sorunlar, öfke kontrol problemleri gibi sorunlar OKB sırasında sıklıkla gözlemlenir. İlacın aynı zamanda ağrı kesici olarak da kullanılabilir olduğu biliniyor. Sinir hasarı gibi sorularla karşı karşıya olduğunuzda Duxet 60 Mg ağrı kesici olarak sizlere yardımcı olacaktır.

İlacın genel kullanımı psikiyatrik sorunlardır. Anksiyete bozukluğu gibi sorunların tedavi edilmesinde yaygın olarak kullanılan bir ilaç olması özellikle ilacın etkili bir ilaç olduğunu ön plana çıkarıyor Ruhsal bunalım ve ruhsal sıkıntılar, sosyal anksiyete bozukluğu gibi sorunlarla karşı karşıyasınız bu süreçte ilacı kullanmak önemlidir.

Duxet 60 Mg Kullanıcı Yorumları
Duxet 60 Mg Kullanıcı Yorumları

İlacın kullanımı her açıdan hastaların kendilerini daha iyi hissetmesini sağlayacak ve böylelikle hastalar kendilerini daha iyi hissederek ruhsal kaygı bozukluğu ve depresyon gibi sorunların üstesinden gelecektir. İlacın mutlak suretle doktor gözetiminde kullanılması gerekiyor. Aksi durumda ilacın kullanımı kişilere fayda sağlamadan çok zararlar sağlayacaktır. İlaç reçeteli ve reçetesiz olarak eczanelerden temin edilebilir.

Duxet 60 Mg Ne İşe Yarar?

Duxet 60 Mg ne işe yarar, dendiği zaman ilacın özellikle OKB başta olmak üzere birçok ruhsal sağlık sorununun tedavi edilmesinde önemli rol oynadığını gözlemleyebiliyoruz. Ruh sağlığınızla ilgili sorunlar yaşıyorsanız ve uzman bir hekime başvurarak ilaç kullanmayı düşünüyorsanız Duxet 60 Mg bu süreçte hekimlerin sizlere önereceği ilaçlar arasında bulunuyor.

İlgini çekebilir:  Apikobal Kullananların Yorumları

Serotinin geri alımını destekleyen ilaç olması ilacın son derece avantajlı olmasını sağlayacaktır. İlacın aynı zamanda kaygı bozukluğu gibi sorunların tedavi edilmesinde de kullanıldığı biliniyor. Öfke kontrol problemleri, takıntı bozukluğu, hayaller görme gibi sorunların giderilmesinde Duxet 60 Mg son derece faydalı bir ilaç olarak ön plana çıkar.

İlaç oral yoldan alınarak kullanılır. Kullanımı mutlaka doktor tarafından önerilmelidir. Doktorunuzun belirleyeceği dozajın üzerinde ilacı kullanmanız bu süreçte sorunlarla karşılaşmanızı sağlayabilir. Dolayısıyla bu tarz sorunlarla karşı karşıya kalmamak için mutlaka doktor gözetiminde ilacın kullanımı gerekir. Doktor gözetiminde kullanılması aynı zamanda ilacın yan etkilerini de ciddi düzeyde azaltır. Böylelikle yan etkilerle karşılaşmadan ilacı kullanabilirsiniz.

Duxet 60 Mg Kullanıcı Yorumları
Duxet 60 Mg Kullanıcı Yorumları

Dozaj faktörünü doktorunuz belirler. Doktorunuzun belirleyeceği dozajı mutlaka her gün saatinde uygulamaya özen göstermeniz gerekiyor. İlacı almayı unutursanız gün içinde mutlaka ertesi gün almaya özen göstermelisiniz. Ertesi gün ilacı aynı saatinde alarak kullanabilirsiniz. Aşırı endişe hali, takıntılar, temizlik hastalığı gibi sorunların giderilmesinde Duxet 60 Mg ilacının son derece etkili olduğu biliniyor.

Etkili bir ilaç olduğu kadar ilacın ağrı kesici olarak da alındığı biliniyor. Migren atakları gibi sorunlarda da ilaç kullanılır. Sinirli ruh halini de düzenleyen bir ilaç olması ilacın kullanım alanını genişleten faktörler arasındadır. Geniş kullanım ayrıcalığına sahip olması ilacın geniş kitleler tarafından kullanılmasında önemli rol oynar

Duxet 60 Mg Yan Etkileri Var mı?

Duxet 60 Mg yan etkileri merak edilen unsurlar arasındadır. İlacın yan etkilerini incelediğimizde özellikle aşağıdaki yan etkiler en sık gözlemlenen yan etkiler arasında bulunuyor. Bunlar;

  • İştahsızlık,
  • Uyku bozuklukları,
  • Kilo alma,
  • Sürekli düşünce hali,
  • Neşeli ruh halleri,
  • Baş ağrısı,
  • Baş dönmesi,
  • Mide bulantısı,
  • Görme sorunları,

Vb. yan etkiler en fazla gözlemlenen yan etkiler arasındadır. Yan etkiler özellikle ilacı kullanmaya başladıktan sonra 1 ile 7 günlük zaman dilimi içinde devam eder. Bazı kişilerde ise bu durum 14 günlük süreye kadar uzayabilir. İlk ilacı kullanmaya başladığınızda özellikle baş ağrısı ve baş dönmesi gibi sorunlar sıklıkla gözlemlenen sorunlar arasındadır.

İlgini çekebilir:  Suganorm Forte Kullanıcı Yorumları

Baş ağrısı ve baş dönmesi sorunları ortalama olarak 3 gün içinde tamamıyla geçer. İlaca olan bağışıklığınız arttıkça ise diğer yan etkilerde tamamıyla geçecektir. Uyku bozuklukları gene ilacın kullanımına bağlı en sık gözlemlenen yan etkiler arasında bulunuyor. Yan etkiler arasında görme sorunları en az gözlemlenen yan etkiler arasındadır.

Görme bozuklukları gibi sorunlar yaşama olasılığı genellikle 1000/1 olarak belirlenmiş düzeydedir. Yaygın yan etkiler arasında bulunan yukarıdaki yan etkilere ek olarak seyrek görülen yan etkilerde bulunuyor. Seyrek yan etkiler arasında gözlemlenen yan etkiler kusma, yüksek ateş gibi sorunlardır. Bu tarz yan etkilerle karşı karşıya kaldığınızda mutlaka en yakın sağlık kuruluşuna gitmeniz gerekiyor.

En yakın sağlık kuruluşuna giderek durumunuzu ifade etmeniz gerekir. Aynı zamanda dozaj miktarı da mutlaka dikkat edilmesi gereken faktörler arasındadır. Dozaj aşımı durumunda da mutlaka en yakın sağlık kuruluşuna gitmeniz gerecektir. Dozaj aşımına dikkat etmeniz dolayısıyla yan etkilerle karşılaşmamanız açısından son derece önemli bir süreci teşkil eder.

Duxet 60 Mg Kullanıcı Yorumları
Duxet 60 Mg Kullanıcı Yorumları

Duxet 60 Mg Kimler Kullanamaz?

Duxet 60 Mg kimler kullanamaz sorusu da ilacı kullanmayı düşünen ve kullanan kişiler tarafından merak unsuru oluşturuyor. Hamilelik döneminde ilacın kullanımı kesinlikle yasaktır. Hamilelik zamanında ilacı kullanmak bebeğe ciddi düzeyde zararlar verebileceği gibi bebeğin gelişimini de kalıtsal anlamda etkileyecek faktörler arasındadır.

Aynı zamanda Duxet 60 Mg ilacın kullanımı ergenlerde de önerilmez. 18 yaşın altındaki kişilerin kullanımına ilaç uygun değildir. Dolayısıyla hiçbir şekilde Duxet 60 Mg ilacı 18 yaşın altındaki kişiler kullanmamalıdır. Böbrek sorunları ve karaciğer sorunları gibi sorunlarla mücadele ediyorsanız da gene ilacı kullanmamanız gerekiyor.

Böbrek rahatsızlıklar ve karaciğer rahatsızlıkları sırasında kullanacağınız ilaçlar psikiyatrik ilaçların etken maddesiyle etkileşime girebilir. Bu etkileşim sonucunda da ilacın dozaj miktarında ciddi düzeylerde artışlar yaşanabilir. Yaşanacak bu artışlar sonucunda da birçok sorunla karşı karşıya kalabilir, özellikle bayılma nöbetleri geçirebilirsiniz. Bayılma nöbetleri gibi farklı yan etkilerin görülmesi durumuyla karşı karşıya kaldığınızda mutlaka en yakın sağlık kuruluşuna gitmeniz gerekecektir.

İlgini çekebilir:  One More Bant Kullanıcı Yorumları

Bunun yanında özellikle bağışıklık sistemini baskılayıcı ilaçlar kullanıyorsanız da mutlaka bu süreçte ilacı kullanmadan önce doktorunuza bu durumu belirtmeniz gerekiyor. İlacın etken maddesine karşı alerjiniz bulunuyorsa da bu durumu doktorunuzla konuşmanız gerekiyor. Doktorunuzla durumu değerlendirmeli ve bu süreçte mutlaka doktorunuzun belirleyeceği düzeyde ilacı kullanmanız gerekir.

Aksi durumda ilacı kullanmak ciddi sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalmanızda etkili olacaktır. Etkili psikiyatrik ilaçlar arasında bulunan ilgili ilaç ortalama olarak 1 ay içinde etkisini göstermeye başlayacaktır. Etkisini gösterdikten sonra 4 ile 6 aylık süre içinde kişilerin ruh halinde iyileşme gözlemlenecek ve kişiler ruhsal sağlık sorunlarından kurtulabileceklerdir. İlaç mutlak suretle doktor gözetiminde reçeteye uygun olarak kullanılmalıdır.

Duxet 60 Mg Kullanıcı Yorumları
Duxet 60 Mg Kullanıcı Yorumları

Duxet 60 Mg Kullanıcı Yorumları

yaklaşık 1,5 yıldır 30 mg kullanıyorum doktor kont başladım ben de. anksiyete bozukluğu için.10 gündür azaltarak içmeye başladım şuan yazarken bile zorlanıyorum.gece kabuslar uyku vs imkansız.vücutta elektrik çarpması bir his özellikle yüz bölgemde .yürüme de dengesizlik bu süreç ne zaman gececek bilmiyorum. başlasan ayrı dert ,bıraksan ayrı dert.

Bana fibromialcii için verdi fizik tedavi önce 30 mg daha 60 mg çıkarttı kasilmalarin ve agrilarim çok vardı boyun düzleşmesi varben duxsetin inanilmaz faydasoni gördüm agrilarim tamamen geçti unutkanlik yapti onun disinda yan etkisini gormedim allah herkese sağlık versin

Maalesef bağımlılık yapıyor. İlacı bırakmaya kalkarsanız pişman ediyor. Uzunca bir süredir kullanıyorsanız bırakmak için 2/3 ay gerekiyor.

Onbes sene ictim ongundur bıraktım hatatım kabusa dondu bas donmesi baygınlik tıtreme uykusuzluk sanki eroin bagımlisi gibiyim sakınnnnn başlama

Bağımlılık yapıyor ben 1 gündür içmiyorum, 60mg. kullanıyorum kaygı bozukluğu ve depresyon için, sakın başlama, benden sana tavsiye sakın başlama

Merhaba ben 3 gündür kullanıyorum 30mgFakat kulakta ses gelmeler uyuyamama halislasyon görüyorum uyumaya çalışırkenBirde yutkunamıyorum teşekkürler

 

Oyla!
editor yazar

kullananlaryorum.com @ editor Bilim sever, araştırmacı.

Yorum yapın