Duloxx 30 Mg Kullananların Yorumları

Duloxx 30 Mg Kullananların Yorumları Nedir? Söz konusu sağlık olduğunda, bu durumu olumlu yönde etkilemek için pek çok alternatif yöntemin olduğunu görmek mümkündür. İnsanlar, bazı durumlardan şikayetçi olabilir ve tedavi olmak için bahsi geçen yöntemlerden yararlanabilir. Hal böyle olunca sağlık sektöründe ön planda yer alan ilaç çeşitleri de zaman zaman araştırılan bir konu olarak görülmektedir.

Duloxx 30 Mg Kullananların Yorumları

Belli başlı rahatsızlıkları tedavisinde kullanılan ve o rahatsızlığın belirli bir süreç içerisinde etkisini kaybetmesini sağlayan bu Duloxx, kullanıcı yorumları kapsamında Duloxx 30 mg kullananların yorumları başlığı ile çeşitli kaynaklar üzerinden incelenmektedir. Bu yorumlara ulaşmak için yapmanız gereken tek şey yorum ve forum sitelerine göz atmak olacaktır.

Yorumları incelediğinizde bahsi geçen bu ilaç hakkında pek çok detayı öğrenebilirsiniz. Diğer kullanıcıların ilacı neden, nasıl ve ne sıklıkla kullandığını öğrenebilir ve bu şekilde ilacın ne gibi etkileri olduğunu anlayabilirsiniz. Konu hakkında diğer detaylar, alt başlıklarda açıklanmıştır.

Duloxx Nedir?

Sağlık ile birlikte sık sık ele alınan ilaç sektörü dahilinde birbirinden farklı ilaç isimleri, ne işe yaradığı ve tam olarak ne olduğu konusunda ele alınmaktadır. Bu noktada bir önceki başlıkta açıklanan ilaç hakkında Duloxx nedir sorusunun da sıklıkla ele alındığını görmek mümkündür.

Duloxx 30 Mg Kullananların Yorumları
Duloxx 30 Mg Kullananların Yorumları

Antidepresan ilaç kategorisinde yer alan Duloxx; anksiyete bozuklukları, depresyon ve diğer mental sorunların tedavisinde sıkça tercih edilen ilaç seçenekleri arasında yer almaktadır. Selektif serotonon geri alım inhibitörleri olarak adlandırılan bir ilaç sınıfı dahilinde bilinen bu ilacın ana maddesi ise duloksetin hidroklorür olarak bilinmektedir.

Yaşanan mental sorunların etkilerinin yok olması için tercih edilen bu ilacın muhakkak doktor kontrolünde kullanılması ve özellikle doktorların önerdiği dozda kullanılması büyük önem taşımaktadır. Talimatlara uyulmadığı zaman aksi bir durum görülebileceği gibi herhangi bir etki görmemek de mümkün olabilir. Bu tip durumlarda doktorunuz ile iletişime geçmeniz de önemlidir.

İlgini çekebilir:  Diazomid Kullananların Yorumları 2023

Duloxx Ne İşe Yarar?

Antidepresan ilaç kategorisinde yer alan Duloxx ile alakalı olarak bu ilacın tam olarak ne işe yaradığı Duloxx ne işe yarar başlığı altında ele alınmaktadır. Bir önceki başlıkta ilacın etken maddesinden bahsedilmişti. Bu etken maddesinden yola çıkarak ilacın neden ve nasıl etki ettiğini tahmin etmek de mümkündür.

Bahsi geçen bu ilaç, beyinde yer alan noradrenalin ve serotonin düzeylerinin artmasına yardımcı olur. Bu düzeylerin artmasına bağlı olarak kişide meydana gelen depresyon ve anksiyete sorunlarının belirtileri azalmaya başlar. Bunun dışında pek çok kişi, bu ilacın kullanılmasına bağlı olarak yaşadığı sorundan tamamen kurtulabileceğini de düşünmektedir.

Antidepresan ilaçların kalıcı etki vermesi maalesef kesin değildir. Örneğin anksiyete sorunu yaşıyorsanız ve antidepresan ilaç kullandıysanız belirtilerden bir süre kurtulmanız mümkündür. Ancak ilerleyen süreçlerde anksiyeteyi tetikleyen bir olay yaşamanız durumunda yeniden atak geçirebilirsiniz. Bu tür detayları doktorunuz ile konuşarak daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Duloxx 30 Mg Kullananların Yorumları
Duloxx 30 Mg Kullananların Yorumları

Duloxx Etkileri ve Faydaları Nelerdir?

Anksiyete bozukluğu ile mücadele eden veya zaman zaman depresyon belirtileri gösteren kişiler, sektörde yer alan pek çok antidepresan ilaçları yakından incelemektedir. İncelenen ilaçlar arasında yer alan Duloxx, Duloxx etkileri nelerdir sorusu ile de detaylı bir şekilde ele alınmaktadır.

Öncelikle bahsi geçen bu ilacın neler üzerinde etkili olduğu bellidir. Ancak herkesin bünyesi ve yaşadığı sorunun düzeyleri farklı olabileceği için göstereceği etkilerde de farklılıklar yaşanabilir. Genele bakılacak olursa bu ilacın kişi üzerinde gösterdiği bazı etkiler şu şekilde sıralanabilir:

 • Beyinde bulunan noradrenalin ve serotonin seviyelerinin artmasına yardımcı olur ve depresif semptomların düzelmesinde etkilidir.
 • İnsanlarda obsesyonları ve kompulsiyonları kontrol altına alarak OKB tedavisinde de kullanılabilir.
 • Aşırı endişe, gerginlik, kontrol dışı meydana gelen düşünceler üzerinde etki göstererek anksiyete ataklarının yaşanmasının önüne geçebilir.
 • Mental rahatsızlıklar sırasında meydana gelen diğer semptomların azalmasına yardımcı olur ve kişinin rahatlamasını sağlar.

Sıralanan bu etkiler, aynı zamanda Duloxx faydaları olarak da bilinmektedir. Yaşanan probleme göre, doktor kontrolünde, bu ilacın kullanılmasına bağlı olarak belirtilerin meydana gelmesi uzun süre boyunca ertelenebilir.

İlgini çekebilir:  En İyi Tansiyon Aleti Yorumlar 2023

Duloxx Yan Etkisi Var mı?

Hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar ile alakalı olarak en az faydaları kadar yan etkilerinin olup olmadığı da merak edilen bir diğer önemli detay olarak ön plana çıkmaktadır. Yan etkiler, uyarı olarak bildirilse de bünyeden bünyeye farklılık gösterebilmektedir. Söz konusu Duloxx ilaç olduğunda da yine bu konunun sıklıkla ele alındığını görmek mümkündür.

Duloxx yan etkisi var mı sorusu ile araştırılan bu konu hakkında birkaç detaya dikkat çekmek gerekir. Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da kullanıcıların dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Bunlar aşağıda detaylı bir şekilde açıklanmıştır.

 • Uykusuzluk
 • Baş ağrısı
 • Baş dönmesi
 • Kusma
 • Mide bulantısı
 • İshal
 • Nefes almada güçlük
 • Şiddetli alerjik reaksiyonlar
 • Anormal kan pıhtılaşması
 • Kalp çarpıntısı
 • Çeşitli karaciğer sorunları

Sıralanan bu yan etkilere bakıldığı zaman ilk altı etki, hafif yan etkiler olarak tanımlanmaktadır. Ancak diğer yan etkiler ciddi boyutta seyredebilir ve hatta kişi için tıbbi müdahale gerekebilir. Bu nedenle bu ilacı doktor kontrolü dışında kullanmak son derece riskli olacaktır. Gerekli muayenelerden geçtikten sonra doktorunuzun önerdiği şekilde ilacı kullanmanız tavsiye edilmektedir.

Duloxx 30 Mg Kullananların Yorumları
Duloxx 30 Mg Kullananların Yorumları

Duloxx Fiyatı Nedir?

Sağlık her ne kadar önemli olsa da belli başlı ilaçlara erişim için fiyat durumu da önem taşıyan bir diğer detay olarak ön plana çıkmaktadır. Duloxx fiyatı, bahsi geçen bu konuda araştırılan başlıklardan birisidir. Zira insanlar, yaşadıkları mental sorunların tedavi edilebilmesi için bu ilacı kullanmaya gereksinim duyabilmektedir.

Genel sağlık sigortanız yoksa bu ilacı temin etmek için fiyat durumu sizler için önemli bir faktör haline gelebilir. Çünkü Duloxx, yüzlerce ve hatta binlerce lira arasında değişen bir fiyat skalasına sahiptir. İnternet üzerinden yapacağınız ufak bir araştırma ile birlikte günümüzde ortama satış fiyatının ne olduğunu görebilir ve buna göre ilacı temin etmek için harekete geçebilirsiniz.

Duloxx Nereden Temin Edilir?

İlaç satın almada genellikle eczanelerden alınması tavsiye edilen bir durumdur. İlaçların eczanelerden alınması son derece önemlidir. Zira aynı isim adı altında sahte ilaç üreten pek çok firma vardır ve bu ilaçların kullanılması, sağlığı daha da olumsuz yöne sürükleyebilir. Duloxx nereden temin edilir sorusunu inceleyerek bu ilacı nerelerden almanız gerektiğini öğrenmeli ve farklı yerlerden alışveriş yapmamaya da dikkat etmelisiniz.

İlgini çekebilir:  Dyloxia 30 Mg Zayıflatır mı?

Öncelikle alışılagelmiş yöntem olarak eczanelerden ilaç temin etmek, sizler için en sağlıklı tercih olacaktır. Hastane yakınlarında hizmet vermekte olan eczaneleri ziyaret ederek Duloxx ilaç temini hakkında yardım talep edebilirsiniz. Aynı zamanda güvenilir online eczaneler üzerinden de aynı ilacı satın almanızda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Duloxx nereden satın alınmalı sorusuna ek olarak yalnızca doktor reçetesi ile satın alınabilen bu ürünü güvenilir kaynaklar üzerinden satın almanızda da herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Ancak burada dikkat etmeniz gereken en önemli detay, alışveriş yapacağınız mağaza veya sitenin kesinlikle güvenilir olmasıdır. Aksi halde sahte ilaç s atın alma riskiniz de oldukça yüksek olacaktır.

Duloxx 30 Mg Kullananların Yorumları
Duloxx 30 Mg Kullananların Yorumları

Duloxx 30 Mg Kullanıcı Yorumları

 1. Kilo kaybı yapan oldu mu arkadaşlar
 2. İyi günler herkese bende bu ilaca bugun başladım
  Klem ağrılarım boyun ağrısı içim.Umarım yan etki yapmaz belki uzun süre uyku yapar die 6 da içtim.maglum çalışıyom ise geç kalmayalım
 3. Bende yeni basladim ama mide bulantım çok oldu sersemlik sarhoş gibi yapti
 4. Kas ağrılarım ayak ağrılarım oluyor du doktor 30 mg yazdı 2 gündür kullanıyorum hayatımda böyle bir sıkıntı görmedim halsizlik istahsizlik kol ağrısı beyninde uyuşma sol kolumda uyuşma sabaha kadar ölecekmişim gbi oldum böyle ağır bir yan etkisi olduğunu bilsem kullanmazdim bıraktım hemen halen beynimin sol tarafı uyuşuk çok kotü etti beni bıraktım Allah herkese şifa versin .
 5. Duloxx kullanip cinsel olarak etkilenen var mi bende geç boşalma hatta bazen boşalanama sorunu yaratti bir sure sonra geçer mi yoksa devamli bir durum mu bu ??
 6. Ben iki yıldan uzun bir süre çok yüksek bir dozda kullandım. Aynı ilaç değil fakat etkileri üç aşağı beş yukarı aynı. Ne zaman iyi oldum biliyor musun ilaçları bıraktığım zaman
 7. Değerli arkadaşım geçmiş olsun psikiyatrist olarak önerim disiplinli ve düzenli almak. Beslenmenede dikkat etmeni tavsiye ederim. Esen kalın
 8. Sosyal fobi ve depresyon için kullanmıştım
 9. İlacı kullanmak için onlarca farklı ilaç denemek gerekti ama şimdi anksiyete sorunum çözüldü gibi
 10. 3 senedir kullanıyorum ama bıraktığımda ağrılar yeniden nüksediyor. Bu durum da beni endişelendiriyor.

Oyla!
editor yazar

kullananlaryorum.com @ editor Bilim sever, araştırmacı.

Yorum yapın