Bizmopen Kullananların Yorumları 2023

Bizmopen Kullananların Yorumları Nedir? İnsan sağlığının bozulmaya başladığı zamanlar, genel olarak çözüm sağlık alanında üretilmiş olan ilaçlarda aranır. Birçok farklı hastalığa karşı birçok farklı ilaç türü bulunur. Bu kapsamda üretilen Bizmopen isimli ilaç türü de bu ilaçlardan sadece birisini teşkil eder. Modern tıp kapsamında yoğun bir kullanım alanına sahip olan ilaçlar, dünya genelinde oldukça büyük bir kitleye hitap eden ilaç sektörü güdümünde piyasaya sunulur. O halde ilaç sektörünün piyasaya sunmuş olduğu ilaçlardan birisi olan Bizmopen nedir?

Bizmopen Kullananların Yorumları

Bu ilaç; kırmızımsı, pembe renkli, bir yüzü düz, diğer yüzü çentikli olan oblong çiğneme tableti olarak tanımlanır. Bu ilacın içeriğinde bulunan her bir tablet, 262 miligram bizmut subsalisilat içerir. Bu kapsamda Bizmopen, 30 adet tablet içeren blister ambalajda piyasaya sunulur. Bizmopen, genel anlamda ishalde ve aynı zamanda seyahat ishaline karşı koruyucu bir ilaç olarak kullanım alanı bulan bir bizmut bileşiği olarak ön plana çıkar.

Bizmopen aynı zamanda mide ile on iki parmak bağırsağında ülseri bulunan kimselerde ülser oluşumundan sorumlu tutulan bir çeşit bakteri olan H. pylori’nin yok edilmesi amacıyla uygulama alanı bulan tedavi rejiminin bir parçası olarak etkin bir şekilde kullanılır. İnsan sağlığı açısından bu denli önemli bir yere sahip olan Bizmopen, insan sağlığının olumlu yönde ilerlemesi açısından birçok kullanıcı için büyük bir önem arz eder.

Bizmopen Kullananların Yorumları
Bizmopen Kullananların Yorumları

Bizmopen Nasıl Kullanılır?

İnsan yaşamının adeta önemli bir parçası haline gelen ilaçlar, her insanın yaşamına dokunabilecek özellikleri bünyesinde barındırırlar. Bu yönde insan yaşamına ciddi anlamda etki eden ilaçlar, yaşamın seyrinin ne yönde olacağını da belirler. Sağlık problemlerinin ortaya çıktığı bir dönemde, bu sorunlara çözüm üreten ilaçlar kullanım şekilleri ile ön plana çıkarlar. Bu çerçevede Bizmopen nasıl kullanılır sorusu akıllara gelir. Bizmopen adlı ilacın uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar şu şekildedir:

 • Erişkinlerde her 30 dakika ila 1 saatte 2 tablet ihtiyaç oldukça alınabilir. Bilinmesi gerekir ki, 24 saat içinde 16 tabletten fazla alınmamalıdır. Doktorlar tarafından önerilen dozun aşılmaması gerekir.
 • Bizmopen sadece ağızdan kullanım için uygun olan bir ilaçtır. Ağızda çiğnenerek kullanılır ve sıvı kaybından korunmak için de bol miktarda su içilmesi gerekir.
 • Bizmopen, 3 yaş altı ve 9 yaş altı çocuklarda kullanılmaz. 9 yaş üzeri çocuklarda 1 tablet olacak şekilde kullanılması önerilir.
 • Yaşlı kimselerde herhangi bir doz ayarlaması yapılmasına gerek duyulmadan doktor tarafından önerilen doza göre bir kullanım gerçekleştirilebilir.
İlgini çekebilir:  Myesed Kullananların Yorumları 2023

Bu gibi kullanım şekli olan Bizmopen, şeker hastalığı olan, kan pıhtılaşmasını önleyici tıbbi tedavi gören ve gut hastalığı olan kimselerin bulunması halinde, mutlak surette bu ilacın doktor kontrolü altında kullanılması önerilir. Herhangi bir doktor tavsiyesi olmadığı takdirde bu talimatların takip edilmesi gerekir.

Bizmopen Kimler Kullanamaz?

İnsan sağlığının daha iyi olması için üretilen her ilacın belli bir kullanıcı kitlesi vardır. Bu nedenle her ilacı herkes kullanamaz. Bu çerçevede Bizmopen kimler kullanamaz sorusu gündeme gelir. Oldukça nadir ir şekilde görülen ancak çok ciddi bir hastalık olan Reye sendromu ile salisilatlar arasında cereyan eden ilişki nedeniyle 16 yaş altı çocuklarda Bizmopen kullanılmaz. Bununla birlikte kan pıhtılaşma bozukluğu olan hasta kimseler, gut hastalığı olanlar ya da antikoagülan ilaç gibi pıhtılaşma önleyici ilaçlar kullanan hastaların Bizmopen kullanımı konusunda uyarılması gerekir. Dizanterisi olan hastalar bizmut subsalisitat aldıkları zaman hasta olan kimseler daha kötü bir duruma girer ve bu sebeple daha farklı tipte bir tedavinin uygulanması uygun görülür.

Bizmopen Kullananların Yorumları
Bizmopen Kullananların Yorumları

Bizmopen, semptomlar şiddetli bir seviyede seyrediyorsa veya 2 günden fazla devam eden bir durum varsa kullanılmamalıdır. Diyaresi olan kimseler, özellikle zayıf ve yaşlı olan hastalarda sıvı ve elektrolit kaybı meydana gelebilir. Bu gibi durumların ortaya çıkması halinde uygun sıvı ve elektrolit tedavisinin uygulanması oldukça önemli bir önleme işaret eder. Bu ve buna benzer rahatsızlıkları ya da sıkıntıları olan kimselerin bu ilacı kullanmaması önerilir. Bu ilacın kullanılması halinde istenmeyen sonuçların ortaya çıkması ile mutlaka bir doktor kontrolünde gerekli müdahalenin yapılması ve o anki duruma uygun tedavi yönteminin uygulanması gerekir.

Bizmopen Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçların muhteviyatında olduğu gibi, bu ilacın da içeriğinde bulunan maddelere karşı duyarlı olan kimselerde ilacın istenmeyen yan etkileri ortaya çıkabilir. Bu kapsamda Bizmopen adlı ilacın kullanılması sonucu ortaya çıkabilecek yan etkiler şu şekildedir:

 • İlacı kullanan kimsenin yüz, dil veya boğazında yutmayı veya nefes almayı zora sokacak bir şişme durumunun ortaya çıkması,
 • Ciltte kızarıklık ve kaşıntı gibi durumların belirmesi,
 • Zorlukla ve hırıltılı bir şekilde nefes alınması,
 • Gerginlik,
 • Herhangi bir işitme kaybının ortaya çıkması,
 • Zihin bulanıklığı gibi durumların yaşanması,
 • Kabızlık gibi problemlerin baş göstermesi,
 • İshal gibi istenmeyen bir durumun cereyan etmesi,
 • Konuşma konusunda güçlük veya sözü ağızda geveleyerek konuşma,
İlgini çekebilir:  Afebryl Kullananlar Yorumları

Ortaya çıkan bu gibi yan etkilerin hepsi, ciddi anlamda ortaya çıkan yan etkilerdir. Eğer ki bu belirtilerden herhangi birisi bir kimsede mevcut ise, o kimsenin Bizmopen adlı ilaca karşı ciddi bir alerjisi var demektir. Bu gibi çok ciddi yan yan etkilerin hepsi oldukça nadir görülür.

Bizmopen Kullananların Yorumları
Bizmopen Kullananların Yorumları

Yaygın bir şekilde ortaya çıkan yan etkiler şu şekildedir:

 • Artan terleme,
 • Kabızlık,

Yaygın olmayan yan etkiler ise şu şekildedir:

 • Çabuk veya derin nefes alıp verme,
 • Endişe duyma,
 • İşitme kaybı yaşama,
 • Kulak çınlamasının ortaya çıkması,
 • Ciddi ve devamlı olan baş ağrısının yaşanması,
 • Özellikle yüzde, dizlerde ve sırtta meydana gelen kas spazmları,
 • Görme problemlerinin meydana gelmesi,

Bizmopen Kullananların Yorumları 2023

Bizmopen Kullananların Yorumları

Mutlak surette her ilaçla ilgili her hasta kendi özel durumuna göre farklı bir deneyim yaşar. İlaçla ilgili farklı bilgiler elde edinir. Çoğu kullanıcı bunu bizzat yaşayarak elde eder. Bazı kullanıcılar da bu yöndeki bilgileri tamamen araştırarak elde eder. Bu anlamda oldukça önemli bir yere sahip olan Bizmopen kullanıcı yorumları, bu yönde bir arayış içinde olan kimseler için önemli fikirler verir. Bu paralelde bilgi edinen kullanıcı, bu yönde fikir sahibi olur ve bu ilacını kullanılıp kullanılmaması ya da kimlerin kullanıp kullanmaması konusunda net bir cevap bulmuş olur.

Elbette üzerine yorum yapılan ilaçla ilgili her kullanıcı, tamamen yaşamış olduğu deneyime göre olumlu ya da olumsuz bir çıkarımda bulunmuş olur. Bu kapsamda Bizmopen kullananların yorumları da bu ilaçla ilgili elde edilen deneyim sonrasına ve sonucuna göre şekillenmiş olur. Kullanıcılar bu yönde olumlu ya da olumsuz bir yorum yapma gereği duyar ve bu yönde bir araştırma içine giren kimselerin bu yorumlardan istifade etmesini mümkün bir hale getirmiş olurlar.

İlgini çekebilir:  Altın Otu Kullananlar Yorumları

Bu sayede karşılıklı bir etkileşim ortamının oluşmasını mümkün kılan bu gibi platformlar, bu yönde merak duyan ya da araştırma yapan kimselerin uğrak yerleri haline gelir. Böylece bu platformlarda geçirilen zaman, bir bilgi toplama serüvenine dönüşür ve her kullanıcı, bu yönde sağlanan imkânlardan faydalanmaya devam eder. Bu çerçevede Bizmopen için yapılan kullanıcı yorumları şu şekildedir:

Ben Bizmopen kullandıktan sonra çok rahatladım. Midemdeki ağrılar geçti. Geğirmeler geçti süper bir ilaç. Dışkı benimde siyah bırakınca geçiyor. Önemli olan iyi gelmesi…

Evet, bende helicobakteri çıktığı için kullanıyorum dilimde ve dışkıda siyahlık oldu ama. Şişkinliğim ve kabızlık konusunda rahatlattı 3 ilaç kullanıyorum kullandıktan sonra ağız kokusu şikâyetim de gitti çok şükür sanki iştah da azaltma yaptı ama çok önemli değil.

Bende de kronik gastrit ve helobakteri çıktı. Doktorum iki antibiyotik ve bunu verdi. Largopen antibiyotiğin biri onlar bitti. Bu da bitmek üzere yalnız iki gündür bir halsizlik var. Ekstra kas güçsüzlüğü ve talesemi ve var. Bir doz daha kullanmalı mıyım?

Bende kullanıyorum her ikisini mide bulantısı vardı 1 haftadan sonra geçti ama ağız tadım acı bir tat oluyor bazen dilim de siyahlaşma var.

helicobacter pylori tedavisi için sabah akşam yemekten önce 2 tablet şeklinde aldığım ilaç

Doktor kontrolü altında kullanılması gereken ve dikkatli olunması gereken bir ilaç.

Oyla!
editor yazar

kullananlaryorum.com @ editor Bilim sever, araştırmacı.

Yorum yapın