Anzyl 15 Mg Kullananlar Yorumları

Anzyl 15 Mg Kullananlar Yorumları

Modern tıp paralelinde insan yaşantısının adeta vazgeçilmez bir parçası haline gelen ilaç kullanımı, sağlık yönünden problemlerin belirmeye başladığı zamanlarda etkin bir hal alır. Bu yönde her hastalığa karşı farklı bir ilaç kullanımı gerekli olur. Tamamen doktor tavsiyesi ile kullanılan ilaçlar insan sağlığını iyileştirme konusunda önemli bir rol üstlenmiş bulunur. Bu anlamda kullanılan Anzyl 15 mg isimli ilacın ne olduğu ve ne işe yaradığı büyük bir merak konusu olur.

Bu çerçevede Anzyl incelendiği vakit, bu ilacın essitalopram içerdiği görülür. Anzyl 15 mg tabletlerin her biri 15 mg essitalopram içerir ve bu ilaç 28 film tabletlik blister ambalajlarda piyasaya sunulur. Genellikle beyaz renkli, oval bir yüzünde kırma çizgisi, diğer yüzünde El5 logosu yer alan film kaplı tabletler şeklindedir.

Bu ilaç, genel anlamda depresyon (major depresif durumlar) ve anksiyete bozukluklarının ortaya çıkması durumlarında, yani açık alan korkusu manasına gelen agorafobili veya agorafobisiz panik bozukluğu, sosyal anksiyete (kaygı) bozukluğu, yaygın anksiyete bozukluğu ve saplantılı davranışlar manasına gelen obsesif – kompulsif bozukluk durumlarında kullanılır. Bu ve buna benzer beklenmedik ve zor durumlarda kullanım alanı bulan Anzyl 15 mg isimli ilaç, bu yönde ortaya çıkabilecek büyük problemlerin önünü almış olur ve bu kapsamda bir çözüm ortaya koymuş bulunur.

Anzyl 15 Mg Kullananlar Yorumları

Anzyl 15 Mg Nasıl Kullanılır?

Her birey günlük yaşantısında sağlıklı bir bedene ve zihne sahip olmak ister. Çünkü sağlıklı bir hayatın temel koşuludur bu. Yine her birey sağlığını korumak için gerekli olduğu durumlarda ilaç kullanır. Bu anlamda insan sağlığı üzerinde ciddi anlamda etkileri olan Anzyl 15 mg nasıl kullanılır sorusu büyük ölçüde önem kazanır. Anzyl 15 mg isimli ilaç majör depresif durumlarında günde bir kez 10 mg olarak kullanılır. Bu doz miktarı, bireysel hastanın cevabına göre, günde maksimum 20 mg’a kadar çıkarılabilir. Antidepresan cevap için ise genel olarak 2 – 4 hafta gerekir. Belirtiler düzelmeye başladıktan sonra, alınacak olan cevabın konsolidasyonu için en az 6 aylık tedavi süresi gerekli olur.

İlgini çekebilir:  Tiroid İlacı Euthyrox Kullananlar Yorumları

Agorafobili ve agorafobisiz panik bozukluğu durumlarında, günlük 10 mg’lık doza başlamadan önce, ilk haftalarda günde 5 mg’lık başlangıç dozunun kullanılması tavsiye edilir. Daha sonra bu doz, bireysel hastadan alınacak cevaba göre günde maksimum 20 mg’a çıkarılabilir. Bu yönde tedavi süreci, birkaç ay sürer. Maksimum etki ise yaklaşık olarak 3 ay sonra alınmış olur. Sosyal anksiyete bozukluğu (sosyal fobi) durumlarında, günde bir kez olmak üzere 10 mg olarak alınır. Beliren semptomların giderilmesi için genel olarak 2 – 4 hafta gerekli olur. Hastadan alınacak olan bireysel yanıta göre doz 5 mg’a kadar düşürülebilir veya günde maksimum 20 mg’a çıkarılabilir.

Anzyl 15 Mg Kullananlar Yorumları

Anzyl 15 Mg Kimler Kullanamaz?

Her ilacın hitap ettiği belli bir kitle vardır ve bu kitle dışında kalan kimseler, bu ilacı kullanamayacak olan kimselerdir. Bu anlamda bir ilacın kullanım süresince dikkat edilmesi gereken hususlar ortaya çıkmış olur. Böylece Anzyl 15 mg kimler kullanamaz sorusu gündeme gelmiş olur ve bu listeyi bu ilacı kullanamayacak olan ve bu ilacın kullanımı konusunda dikkat edecek olan kimseler adına, şu şekilde oluşturmak mümkün olur:

 • Çocuklar, bebekler ve ergenler bu ilacı kullanamazlar.
 • Hamile olan kimseler, hamileliğin son 3 ayında bu ilacı kullanamazlar.
 • Epilepsi hastalarının nöbetlerinin artması durumunda veya kişinin ilk kez nöbet geçirmesi durumunda bu ilacın kullanılmaması gerekir.
 • İlacı kullanan kimsenin karaciğer ve böbreklerinde bir problem varsa bu ilacın kullanımına dikkat edilmelidir.
 • Diyabet hastalarının bu süreci mutlak surette doktorları ile paylaşmaları ve ona göre hareket etmeleri gerekir.
 • Sodyum seviyesi düşük bir seviyede olan bireylerin tedavi süresi boyunca dikkat etmeleri gerekir.
 • Kanama veya morarma eğilimi gösteren kimseler,
 • Elektroşok tedavisi alan kişiler,
 • Koroner kalp hastaları,
 • Kalp problemleri, kalp krizi riski veya geçmişi olan bireyler,
 • Artan kabızlık, ishal ve kusma şikayetleri olan kimseler,
 • İntihar eylemi ve düşünceleri bulunan kimseler için bu ilacın kullanımı konusunda mutlak surette alanında uzman bir hekim desteğinin alınması gerekir.
İlgini çekebilir:  Halsizlik ve Yorgunluk İçin Vitamin Hapları Yorumları 2023

Anzyl 15 Mg Kullananlar Yorumları

Anzyl 15 Mg Yan Etkileri Nelerdir?

Her ilaç, içeriğinde yer alan bileşenler itibariyle bazı yan etkileri bünyesinde barındırır. İlaçların kullanımı sonucu oraya çıkan yan etkileri bertaraf edebilmek için bu yönde yapılan uyarıları dikkate almak gerekir. Aksi taktirde istenmeyen durumların oluşmasına sebebiyet verilmiş olunur. Bu çerçevede Anzyl 15 mg isimli ilacın da çeşitli yan etkileri bulunur ve bu ilacın en sık görülen yan etkileri de şu şekildedir:

 • Mide bulantısı ve bulantı hissinin oluşması,
 • Burunda tıkanıklık veya akıntı gibi durumların meydana gelmesi,
 • Huzursuzluk hissinin yaşanması,
 • Ateş,
 • Uyku hali veya vücut sersemliğinin ortaya çıkması,
 • Hem kadınlarda hem de erkeklerde ortaya çıkan cinsel bozukluklar,
 • İshal veya kabızlık durumlarının görülmesi,
 • İştahta azalma veya artış gibi durumların yaşanması,

Bu ilacın kullanılması halinde oldukça nadir görülen anck çok ciddi olan yan etkileri ise şu şekildedir:

 • Mide kanamasının görülmesi,
 • Bağırsak kanamalarının ortaya çıkması,
 • Kalp çarpıntısına sebep olması,
 • Özellikle ilk haftalarda görülebilecek intihara meyil veya davranışlar sergilenmesi,

İlaç kullanımı sonrasında bu gibi yan etkilerin ortaya çıkması durumunda ilaç kullanımı konusunda alanında uzman bir doktordan destek alınması ve bu yönde hareket edilmesi oldukça önemli bir mesele halini almış olur.

Anzyl 15 Mg Kullananlar Yorumları

Anzyl 15 Mg Kullananlar Yorumları

Birçok farklı konu hakkında büyük bir önem arz eden kullanıcı yorumları, bu yönde bir araştırma içinde olan ya da bu çerçevede içinde bir merak barındıran kimseler için oldukça yol gösterici olur. Bir kimseyi sahip olduğu bir düşünce konusunda harekete geçiren ya da o kimseyi tamamen bu düşünceden vazgeçiren Anzyl 15 Mg kullanıcı yorumları, karar verme yönünde önemli bir enstrüman olarak karşımıza çıkar.

Kullanıcı yorumlarını bu denli önemli bir hale getiren asıl şey ise, o konu hakkında yorum yapan kimselerin bizzat yaşamış olduğu deneyimdir. Elde edilen deneyim sonrası yapılan her kullanıcı yorumu, aynı düşünceye sahip kimseleri bu yönde hem bilgilendirir hem de o kimselerin derinlemesine düşünmesine yardımcı olarak bir karar vermesinde etkili olur. İlaç kullanımı da bu alana hitap eden önemli meselelerin başında gelir. Bu kapsamda Anzyl 15 mg ilacını kullanan kimselerin yaptıkları yorumlar da bu ilaç hakkında net bilgilerin ortaya çıkmasına katkıda bulunur.

İlgini çekebilir:  Paraflex Kullananların Yorumları- Paraflex Ne İşe Yarar

Bu yönde bir deneyim yaşayan her kullanıcı, deneyimlerini paylaşarak birçok farklı kimseye bu deneyimlerini ulaştırmış olur ve böylece hiç tanımadığı insanların hayatlarına dokunur. Bu kimseler, bunun gibi sihirli dokunuş ile o insanların hayatlarında bir şeylerin olumlu manada değişmesine vesile olur ve bu anlamda ne kadar doğru bir adım atıldığını da keşfetmiş olurlar. Bu paralelde Anzyl 15 mg için yapılan kullanıcı yorumları da şu şekildedir:

Mükemmel bir ilaç tabi ki yanında başka bir ilaç daha kullanıyorum söyleyemem Dr tavsiyesi ile değil kendim formül geliştirdim depresyonun ama son bahar yapraklarının üzerinde zıplayarak gidiyorum temiz müzik hayat bu kadar mükemmel olamaz AMK öyle bir kafa içerisinde yaşıyorum her yaptım şey olay oluyor.

Antidepresanlar genelde hep uykusuzluk yapar zaten ben de aynısını kullanıyorum ama sabah genelde sabah içilmeli ayrıca yanında ayrı bir ilaç verilir gece daha iyi uyumak için ama bazen verilmez vücut alışıyor bir noktadan sonra.

5 yıldır kullanıyorum. İlacı içmediğim zaman çok huysuz çekilmez oluyorum.Kendim bile rahatsız oluyorum kendimden.Tavsiye ederim.

Merhaba.ben 3 aydır içiyorum. Anksiyete ve panik atak için doktor reçete yazmıştı. Her gün sabah aç karina içsin anyzl 15 mani. Çok şükür iyileştim Allah’a şükür. Kendimi iyi hiç ediyorum. Villada temizlik işlerinde çalışıyorum. Gayet iyiyim.

Merhaba arkadaşlar 4 yıldır kullanıyorum korkulacak bir yan etkisi Yok kilo aldırıyor başarılı bir ilaç doktor kontrolünde bırakılması gereken ilaç maşallah herkes doktor gibi cevap vermiş sakın doktora gitmeden bu ilacı alıp kullanmayın herkeste işe yarayacak diye düşünmüyorum. Her bünye farklı ilaç kabul ediyor geçmiş olsun dileklerimle.

Oyla!
editor yazar

kullananlaryorum.com @ editor Bilim sever, araştırmacı.

Yorum yapın